Strona główna 0_Slider Wielkie odliczanie do Święta Dyni. Uda się pobić rekord na największy okaz?

Wielkie odliczanie do Święta Dyni. Uda się pobić rekord na największy okaz?

0

Już po raz piąty Wierzbna będzie gościć uczestników pomarańczowego święta pełnego niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Podczas Święta Dyni nie zabraknie też konkursowej rywalizacji na najcięższą dynię. Czy tym razem uda się pobić rekord ciężkości z 2019 roku? Wtedy wygrany okaz ważył aż 170 kg!

2 października to będzie dzień pełen kolorów, niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Będzie jesiennie, naturalnie, ekologicznie i bardzo magicznie. Przed Wami trzy konkursy z wspaniałymi nagrodami. Każdy z królową Dynią w roli głównej. Oczywiście rozstrzygniemy konkurs na najcięższą dynię. Konkurs na kolorowe dyniowe przebranie to już tradycja. Macie już pomysł na ten strój? Bądźcie tego dnia kolorowi! A może kogoś interesuje konkurs kulinarny? W tym roku tematem jest dyniowy chleb. Jesteśmy pewni, że zaskoczycie nas smakami i zapachami swoich wypieków – piszą organizatorzy dyniowego święta.

A jeśli już o jedzeniu mowa, to o Wasze podniebienia zadba Dyniowy Zakątek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Na tych stoiskach znajdziecie wszystko co ekologiczne, zdrowe i smaczne. Sielski czas umili nam Irena Salwowska z zespołem a lokalni rzemieślnicy pochwalą się swoimi wyrobami. Oczywiście nie zapominamy o dzieciach. Erni i Groszek już przebierają kopytkami na myśl o spotkaniu z naszymi najmłodszymi. Tych którzy za jazdą konną nie przepadają zapraszamy na kreatywne warsztaty a na nich min zajęcia robienia eko-biżuterii, malowanki XXL i inne dyniowe niespodzianki – zachęcają organizatorzy.

5. edycja pomarańczowego święta startuje 2 października o 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15.00. Laureatów konkursów poznamy około godziny 17.30. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a wśród nich min. piekarnik i robot planetarny ufundowany przez firmę Electrolux oraz cenne nagrody ufundowane przez firmę Smartwork. Na wydarzenie zapraszają: burmistrz Żarowa Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Rada Sołecka, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbnej.

Zobacz, jak wyglądało 4. Święto Dyni w Wierzbnej:

/GCKiS Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułNie daj się okraść. Policja apeluje do działkowców
Następny artykuł782 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej