Strona główna 0_Slider UWAGA: Wyścig kolarski, będą utrudnienia w ruchu!

UWAGA: Wyścig kolarski, będą utrudnienia w ruchu!

6

Już dzisiaj, 12 września amatorzy zmagać się będą w wyścigu kolarskim Grand Prix Factory Sport Race – Świdnica. Jest to jeden z etapów cyklu wyścigów PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. W związku z organizacją imprezy sportowej zapowiadane są także utrudnienia w ruchu dla kierowców i mieszkańców.

Organizatorem wydarzenia jest Ślęża Sobótka Bike Academy, przy współudziale miasta Świdnica, Gminy Wiejskiej Świdnica, Starostwa Powiatowego oraz sponsora – firmy Dabro-Bau. Kolarze będą mieli do pokonania dystans FUN – 40 km lub PRO – 90 km, w pętlach po 10 km, co gwarantuje dynamiczną jazdę w okolicach startu i mety. Rejestracja i zapisy dostępne są na stronie https://viadolnyslask.pl/rejestracja/.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie w okolicy bosmanatu, przy zalewie Witoszówka w Świdnicy. W związku z tym 12 września, w godzinach od 9:00 do 16:00 przewidywane są utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta. Linie nr 50 i 52 będą obsługiwały połączenia z pominięciem przystanku przy ulicy Janusza Kusocińskiego, natomiast linia 10 nie będzie wykonywała połączeń. Pozostałe kursy będą odbywały się według rozkładu jazdy. 11 i 12 września ulica Polna Droga zostanie wyłączona dla ruchu drogowego. Wyjazd z posesji możliwy będzie tylko w kierunku ul. Sprzymierzeńców.

Podczas imprezy zorganizowane będą również zawody dla dzieci. W zależności od liczby zgłoszeń odbędą się one w następujących kategoriach:

Grupa O – rowerki biegowe do 5 lat (dziewczynki/chłopcy)

Grupa I – do rocznika 2015 (dziewczynki/chłopcy)

Grupa II – roczniki   2013 -2014 (dziewczynki/chłopcy)

Grupa III – roczniki   2011-2012 (dziewczynki/chłopcy)

Zapisy rozpoczną się o godz. 11.00, a dwie godziny później zaplanowano start wyścigów dla najmłodszych.

Szczegółowe informacje z harmonogramem i mapą trasy znajdują się na stronie: https://viadolnyslask.pl/wyscigi/sport-center-factory-swidnica-12-09-2021/.

W imieniu organizatorów informujemy, że w dniach 11-12 września (najbliższy weekend) na terenie Świdnicy (w trasę włączony jest także odcinek przebiegający przez Witoszów Dolny) odbędzie się Wyścig Kolarski. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatorów, wyścig rozpocznie się o godz. 10:00 i zakończy o godz. 15:30. W tym czasie możliwe będzie poruszanie się samochodami osobowymi jedynie w kierunku zgodnym z kierunkiem trasy wyścigu, za pozwoleniem i zgodnie z zaleceniami służb mundurowych obecnych na trasie. Swobodny przejazd (również w jednym kierunku) możliwy będzie w godz. 11.30 – 12.00 – czytamy dodatkowo w komunikacie Urzędu Gminy Świdnica.

/UM Świdnica, UG Świdnica/

Poprzedni artykułWyszarpany, ale bezcenny kolejny komplet punktów! [FOTO]
Następny artykułRafał Blechacz i poznańscy filharmonicy oczarowali setki widzów w świdnickim Kościele Pokoju [FOTO]