Strona główna 112 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego ze Świdnicy rośnie w siłę

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego ze Świdnicy rośnie w siłę

0

Dwunastu strażaków z terenu województwa dolnośląskiego, w tym ośmiu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, zdało centralny egzamin dla kandydatów na młodszych ratowników wysokościowych.

Do trzydniowego egzaminu zorganizowanego na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przystąpiło w sumie 75 kandydatów z całej Polski, z czego 8 ze Świdnicy. – Egzamin składał się z kilku części. Jako pierwszy element kandydaci musieli zaliczyć dodatkowe testy sprawności fizycznej, następnie pisemny test wiedzy, a na koniec test praktyczny, na który składało się sprawdzenie takich umiejętności ratowników jak wiązanie węzłów, budowa stanowisk, poruszanie się po linach, poręczowanie obiektów czy elementy wspinaczki – opisuje st. kpt. Krzysztof Sapko z JRG PSP Świdnica.

Dzięki intensywnemu przygotowaniu, zaangażowaniu kandydatów w realizowane przed egzaminem kursy oraz zaplecze merytoryczne instruktorów ratownictwa wysokościowego z Dolnego Śląska, ogn. Marcina Walewskiego z JRG PSP Świdnica oraz asp. Rafała Migasa z JRG 9 PSP Wrocław, pozytywny wynik egzaminu otrzymali wszyscy kandydaci zgłoszeni przez KP PSP w Świdnicy – podkreśla Sapko.

/KP PSP Świdnica, KW PSP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułPatelnie żeliwne – czy warto je kupować?
Następny artykułDaj drugie życie harcerskiemu mundurowi! Akcja świdnickiego Hufca ZHP