Strona główna 0_Slider Daj drugie życie harcerskiemu mundurowi! Akcja świdnickiego Hufca ZHP

Daj drugie życie harcerskiemu mundurowi! Akcja świdnickiego Hufca ZHP

0

Twoje dziecko wyrosło już z munduru harcerskiego, wybrało inną drogę życiowej przygody i nie jest już harcerzem? Pozostały wspomnienia oraz mundur, który od lat wisi w szafie. Jeśli go nie potrzebujesz – oddaj. Nie wyrzucaj! – apelują członkowie świdnickiego Hufca ZHP im. Szarych Szeregów, którzy zorganizowali akcję mającą na celu odzyskanie mundurów harcerskich zalegających na dnie szaf. – Harcerskie akcesoria, pamiątki i mundury darzymy szczególnym sentymentem i z chęcią podarujemy im drugie życie.

fot. Krzysztof Mizera/CC BY-SA 4.0

Harcerz zanim otrzyma swój krzyż harcerski, musi posiadać mundur. Mundur bierze swój początek z pomysłu twórcy skautingu Roberta Baden-Powella. Miał to być wygodny strój do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Warto dodać, że twórca skautingu był żołnierzem, stąd podobieństwo, funkcjonalność i praktyczność są jak najbardziej widoczne. Mundur harcerski ma za zadanie integrować i budować poczucie wspólnoty harcerskiej, ale jest to również element reprezentacyjny – tłumaczą harcerze.

Zachęcamy do przynoszenia mundurów i innych elementów harcerskiego umundurowania tj. spodenek, spódnic, pasów, rogatywek, do siedziby hufca w Świdnicy przy ul. Lelewela 18 w godz. 9.00-14.00 – apelują świdniccy harcerze. Ich inicjatywę postanowił wesprzeć Hufiec ZHP w Legnicy im. Janusza Korczaka, który również przeprowadzi zbiórkę umundurowania.

Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, jej celem jest również zadbanie o dobro planety. – Zero Waste w codziennym życiu to przemyślane wybory, to troska o środowisko, konsekwentne drobne działania i dążenie do pustego kosza. To wykorzystywanie do końca tego, co zostało zakupione i darowanie drugiego życia temu, co jest już nam niepotrzebne – wskazują.

/Hufiec ZHP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSpecjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego ze Świdnicy rośnie w siłę
Następny artykułDo czego przydaje się balkon w mieszkaniu?