Strona główna 0_Slider Seniorzy rządzą w Świdnicy! Barwna parada przeszła przez miasto

Seniorzy rządzą w Świdnicy! Barwna parada przeszła przez miasto [FOTO]

0

Barwna i huczna parada z obowiązkowymi kapeluszami po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, przeszła przez świdnicki Rynek. Podczas oficjalnej inauguracji tegorocznych Dni Seniora, świdniczanie w jesieni życia odebrali klucze do bram miasta. Senioralne święto potrwa do 28 października.

Piękne kapelusze z kokardami, kwiatami, wstążkami i innymi błyskotkami zdobiły dziś głowy seniorów. Barwna kapeluszowa parada, którą prowadziły zespoły Mażoretki Prima i Mały Jubilat, przeszła przez świdnicki Rynek. Tradycyjna “Defilada Uśmiechu” zakończyła się w gmachu teatru miejskiego, gdzie podczas uroczystej gali prezydent Świdnicy przekazała władzę w ręce seniorów.

– Podziwiam, że już po raz 16. Urząd Miejski przekazuje insygnia władzy seniorom – mówił Paweł Wilczyński, przewodniczący Rady Seniorów w Świdnicy odbierając wspólnie z Dorotą Balcerek z Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor klucz do miasta.  Symbol władzy nad Świdnicą przekazała prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która wcześniej podkreślała, że Świdnica jest liderem pod względem pozyskiwanych na rzecz seniorów dotacji, dzięki którym m.in. mogą działać kluby seniora. Kolejny ma zostać otwarty w 2022 roku w nowo budowanym obiekcie TBS-u przy ul. Kozara-Słobódzkiego na Osiedlu Młodych.

Uroczystość w świdnickim teatrze uświetniły występy Mażoretek Prima i Małego Jubilata, zespołów Świdnickiego Ośrodka Kultury, prowadzonych przez Annę Trzeciak. Na zakończenie seniorzy obejrzeli spektakl “”Rapsodia świdnicka-historia piernikiem pisana” teatru Zielona Gęś z Dziennego “Senior-Wigor”.

Wielkie świętowanie pod hasłem “Iść, ciągle iść w stronę słońca” realizowane jest w ramach programu wieloletniego Senior+, potrwa w Świdnicy do 28 października. W programie nie zabraknie wydarzeń rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych, dyktanda na wesoło, czy też wielkiego balu, który zaplanowano na 21 października.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński