Strona główna 0_Slider Ruszyły zapisy na szóstą edycję RST Półmaratonu Świdnickiego!

Ruszyły zapisy na szóstą edycję RST Półmaratonu Świdnickiego!

0

Fundacja Wroactiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w szóstej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego, który odbędzie się w sobotę, 6 listopada. W piątek, 17 września rozpoczęła się rejestracja uczestników. Osoby które dokonały opłaty za poprzednią edycję (ta nie odbyła się z powodu obostrzeń), z automatu wchodzą na listę startową.

Rejestracja uczestników odbywa się na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl. Liczba miejsc jest ograniczona – w biegu głównym może uczestniczyć 1200 osób, a w Dzikiej Piątce – 240. Pakiet podstawowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego wynosi 55 zł (półmaraton) i 45 zł (Dzika Piątka). Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Miejscem startu i mety będzie w tym roku bieżnia stadionu na terenie OSiR-u przy ul. Śląskiej. Trasa biegu zostanie lekko zmodyfikowana w okolicach Opoczki i Burkatowa.

Dla osób, które już zarejestrowały się i chcą zrezygnować z udziału w biegu, do 26 września istnieje możliwość uzyskania zwrotu opłaty startowej. W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz (Formularz_RST_Polmaraton_Swidnicki) i przesłać podpisany na adres: [email protected] Z uwagi na wciąż aktywne zagrożenie pandemiczne zawodnicy proszeni są o odznaczenie w panelu zgłoszeń informacji o statusie sczepienia przeciwko covid-19. W istotny sposób ograniczone zostaną czas i przebieg dekoracji.

Dla najmłodszych tradycyjnie przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1200 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w  Świdnicy. O zapisach na wydarzenie organizatorzy będą informować.

Czekamy na zgłoszenia wolontariuszy. Jeśli nie obce są wam nowe wyzwania, bądź macie już swoje doświadczenia i mielibyście ochotę je rozwinąć i w mocnej grupie pomóc stworzyć najlepszą imprezę sportową w Świdnicy, to bardzo serdecznie zapraszamy – takich ludzi potrzebujemy – zachęca do przyłączenia się do Świdnickiej Drużyny Półmaratońskiej Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Szczegółowe informacje związane z 6. RST Półmaratonem Świdnickim, znajdują się na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl oraz na Facebooku RST Półmaraton Świdnicki.

W 2019 roku przerwał dominację Kenijczyków

W poprzednich latach podczas każdej z czterech edycji RST Półmaratonu Świdnickiego dzielili i rządzili na trasie reprezentanci Kenii. W 2019 roku nadszedł kres panowania Kenijczyków w biegu mężczyzn. Prawdziwy popis dał Ukrainiec Roman Romanenko, prowadząc od startu do mety i notując fenomenalny rezultat końcowy. Zawodnik z Ukrainy był najlepszy na każdym pomiarze czasu (4 km, 10 km, 15 km, 20 km), ostatecznie przecinając jako pierwszy linię mety. Uzyskał rezultat 1:05:11. To czas lepszy o ponad półtorej minuty od ubiegłorocznego triumfatora – Kenijczyka Evansa Tanui. Romamenko ostatecznie pokonał Kenijczyków – Nokua Sakonga (1:06:18) i Nelsona Cherutich (1:07:30). W kategorii pań bez zmian. Czołowe lokaty dla reprezentantek Kenii. Tak jak w roku 2018 wygrała Ruth Mbatha z czasem 1:18:42. To rezultat gorszy o niewiele ponad 30 sekund niż rok wcześniej. Druga była Nelly Jepchumba (1:18:47), a trzecie miejsce zajęła Natalija Semenovych z Ukrainy (1:19:33).

/opr. MDvR/