Strona główna 112 Libacja za boksem śmietnikowym, nietrzeźwy śpioch poszukiwany do odbycia kary. Interwencje straży...

Libacja za boksem śmietnikowym, nietrzeźwy śpioch poszukiwany do odbycia kary. Interwencje straży miejskiej

0

Od 10 do 16 września funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 163 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

13 września 2021 roku o godz. 18.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od podróżnych oczekujących na autobus, że na ławce przystanku przy ul. Henryka Pobożnego śpi nietrzeźwy człowiek. Na miejscu strażnicy ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany do odbycia kary aresztu. Gdy wytrzeźwieje na pewno się zdziwi, że już odbywa karę choć tego nie planował.

14 września 2021 roku o godz. 8.10 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwrócił się z prośbą o pomoc dyspozytor ŚPWiK ponieważ na ul. Wincentego Pola doszło do awarii wodociągu a przez parkujące pojazdy nie mogą przystąpić do jej usunięcia. Na miejscu strażnicy ustali właścicieli pojazdów i poprosili o przeparkowanie tak aby pracownicy mogli rozpocząć pracę.

14 września 2021 roku o godz. 18.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Zamenhofa dotyczące zajętej koperty przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych przez pojazd nieuprawniony. Strażnicy potwierdzili, że parkująca kobieta nie posiada uprawnień do korzystania z tego miejsca za co otrzymała zgodnie z taryfikatorem mandat w wysokości 500 zł. oraz 5 punktów karnych.

15 września 2021 roku o godz. 12.16 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, że w Rynku od dłuższego czasu jest przywiązany do latarni pies. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt. Pojawiła się też właścicielka psa, która tłumaczyła się, że trwało to tak długo gdyż zatrzymało ją załatwianie spraw w banku. Przeprowadzono pouczającą rozmowę z mało odpowiedzialną właścicielką psa.

15 września 2021 roku o godz. 16.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Marii Kunic, że za boksem śmietnikowym odbywa się libacja alkoholowa, której uczestnicy głośno się zachowują używając przy tym słów nieprzyzwoitych. Na miejscu strażnicy zastali czterech mężczyzn, z których każdy otrzymał na pożegnanie mandat w wysokości 100 zł.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/