Strona główna 0_Slider Przebudowa „modliszówki” zakończona

Przebudowa „modliszówki” zakończona [FOTO]

10

Później niż pierwotnie zakładano, ale już  cała droga 379 między Świdnicą a Wałbrzychem jest przejezdna. Zakończyły się prace na ostatnim odcinku pomiędzy Modliszowem i Starym Julianowem.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 ruszyła w maju 2019 roku. Prace miały potrwać do końca grudnia 2020 roku, jednak termin ten uległ zmianie. Jak wyjaśniał w styczniu 2021 roku dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, miało to związek z długotrwałą analizą dokumentacji inwestycji prowadzoną przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Infrastruktury, a także przewlekle prowadzone przez DUW postępowanie w sprawie wydania zgody na realizację inwestycji drogowej. W tej sytuacji za zasadne uznano przedłużenie terminu zakończenia prac do 28 czerwca 2021 roku, doszło jedna do kolejnej zmiany.

— Aktualny termin zakończenia inwestycji to 28 września 2021 r. Jego prolongata jest skutkiem utrudnionego dostępu do terenu przeznaczonego pod poszerzenie pasa drogowego, z którego uprzednio Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Świdnica zobowiązane były do usunięcia drzew na odcinkach Witoszów – Modliszów i Modliszów – Stary Julianów) – wyjaśniał w lipcu 2021 dyrektor DSDiK Leszek Loch. Jak podaje gmina Świdnica, ostatni remontowany odcinek dzisiaj już jest przejezdny.

Przebudowa “modliszówki” kosztowała ponad 25 mln złotych.

/red./
Fot. Gmina Świdnica

Poprzedni artykułNajlepsze rodzaje mierników rezystancji uziemienia – poznaj je!
Następny artykułŚwidniczanin zaprojektował rzeźbę legendy F1 – Ayrtona Senny!