Strona główna Artykuł sponsorowany Najlepsze rodzaje mierników rezystancji uziemienia – poznaj je!

Najlepsze rodzaje mierników rezystancji uziemienia – poznaj je!

0

Mierniki uziemienia to zaawansowane urządzenia, które wykorzystuje się do pomiarów uziemień w energetyce. W ten sposób jesteś w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa w przypadku jakichkolwiek wyładowań atmosferycznych podczas burzy, a także w momencie awarii urządzeń elektrycznych. Do tego celu służą odpowiednie urządzenia, które mierzą efektywność układów odgromowych oraz instalacji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo podczas uderzenia piorunem. Taki pomiar można uzyskać na różne sposoby, dzięki różnym miernikom. 

Modele analogowe to już przeżytek
Dawniej najbardziej popularnym rodzajem urządzenia, które odpowiedzialne jest za testowanie stanu instalacji był model induktorowy. Ich działanie polegało głównie na omomierzu szeregowym. Zasilany był za pomocą prądu stałego, dzięki wbudowanej prądnicy używanej ręcznie. Było to rozwiązanie typowo analogowe i bardzo niewygodne. Wymagało dużej dokładności oraz zachodu, by praktycznie zrealizować cały proces pomiaru zgodnie z obowiązującymi normami. Dlatego najlepszym wyborem dla Ciebie będą mierniki elektryczne, w których wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne, skonstruowane z myślą o prawdziwych zawodowcach.

Cyfrowe urządzenia dają większą dokładność
Obecnie najbardziej popularnym miernikiem rezystancji izolacji i uziemienia jest odmiana cyfrowa. Umożliwiają one uzyskanie bardzo precyzyjnej wartości pomiaru, dla nawet setek megaomów. W ten sposób możliwe jest rejestrowanie odmiennych wartości izolacji w czasie, przez co szybko dowiesz się o ewentualnej degradacji. Cały proces przebiega bardzo prosto, gdyż wystarczy podłączyć napięcie probiercze do danego obwodu, który chcesz zbadać oraz do pomiaru prądu upływu, odpowiedniego dla rezystancji izolacji. Wybór takiego urządzenia umożliwi Ci uzyskanie najdokładniejszych wyników w jak najkrótszym czasie. Elektronika ułatwia wiele procesów pomiarowych, budowlanych oraz technicznych. W tym przypadku jest tak samo.

Zapewnij najwyższe możliwe bezpieczeństwo z niezawodnymi miernikami
Dzięki skutecznym, łatwym w obsłudze i dokładnym miernikom rezystancji uziemienia możesz jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, podlegających danej instalacji energetycznej. Żeby do tego doprowadzić, musisz wybrać najlepszy możliwy model. W tym celu świetnie sprawdzą się mierniki elektroniczne. Umożliwią Ci uzyskanie perfekcyjnego wyniku, niezależnie od warunków. Takie urządzenia muszą być skonstruowane z myślą o trudnych warunkach. Dlatego są odporne na pyły, kurz, uderzenia czy zachlapanie. Wszystko za sprawą szczelnej i wytrzymałej obudowy. Tym samym, nie musisz się obawiać o stan Twojego testera. Jednocześnie pozwoli Ci przeprowadzać dokładne pomiary rezystancji uziemienia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMiały pomagać turystom. Infokioski projektu CityWalk mają zniknąć [FOTO]
Następny artykułPrzebudowa „modliszówki” zakończona [FOTO]