Strona główna Artykuł sponsorowany Pistolet do kleju – do czego służy?

Pistolet do kleju – do czego służy?

0

Pistolet do kleju na gorąco – szerokie zastosowanie

Pistolety do kleju od pewnego czasu są obowiązkową pozycją w wielu domach. Często podczas próby naprawy czegoś w domu mamy duży problem ze sklejeniem dwóch elementów. Zazwyczaj w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie pistolet do kleju na gorąco. Urządzenie, to nie tylko usprawni nam wiele prac, ale umożliwia kreatywne prace. Dużą zaletą pistoletów klejących na gorąco jest czystość pracy. Pistolet do kleju na gorąco znajdzie uznanie zarówno u majsterkowiczów jak i również florystów, osób wykańczających wnętrze czy też robiących ozdoby do własnego domu. Zastosowań jest bardzo wiele. Zanim jednak zaczniemy prace z pistoletem warto jest wybrać ten najlepszy.

Czym jest pistolet do kleju?

Zanim zaczniemy wybierać idealny pistolet do zastosowania w domu, warto dowiedzieć się na jakie zasadzie działa i czym to urządzenie jest. Pomimo, że urządzenie jest dość popularne, to jest jeszcze spora grupa ludzi, która nie miała styczności z tym urządzeniem. Nie wiedzą oczywiście również na co zwrócić uwagę podczas wyboru pistoletu. Pistolet przeznaczony jest do łącznie dwóch elementów za pomocą kleju, który jest podgrzewany w pistolecie. Klej aplikowany jest za pomocą specjalnych lasek, które topią się wewnątrz pistoletu. Po podgrzaniu klej przybiera płynną formę i możemy go precyzyjnie zaaplikować w wybrane miejsce.

Budowa pistoletu

Jeżeli należysz do osób, które nie widziały pistoletu do klejenia, to jest to niewielkie i bardzo lekkie urządzenie, które swoim wyglądem przypomina pistolet. Z tyłu ma specjalny otwór w który wkłada się wkłady klejowe. Klej w formie sztyftu nie klei się, niczego również nie zabrudzi. Dzięki swojej specyfice mogą być bez problemu przechowywane w temperaturze pokojowej.

Jak działa pistolet na klej? Bardzo prosto. Po naciśnięciu spustu uruchamia się grzałka, która rozgrzewa laskę kleju znajdującą się wewnątrz (dostępne są różnej mocy kleje na gorąco). Po rozgrzaniu klej przybiera płynną formę i przez cienki dozownik możemy go zaaplikować w odpowiednie miejsce. Do pistoletu zazwyczaj dołączona jest podstawka, która umożliwia odstawienie rozgrzanego pistoletu.

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje pistoletów. Podział ich przebiega ze względu na rodzaj zasilania odpowiedzialnego za podgrzewanie kleju. Najczęściej spotykane są urządzenia podłączane bezpośrednio do gniazdka. Rozwiązanie takie jest tańsze, ale ma jedną podstawową wadę. W pracy jesteśmy ograniczeni długością kabla.

Drugim rodzajem są pistolety zasilane akumulatorem. Rozwiązanie, to jest droższe, ale daje nam dużo więcej możliwości zastosowania kleju na gorąco.

Mam nadzieję, że teraz wybór odpowiedniego dla was pistoletu będzie znacznie prostszy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł25% karetek nie wyjechało do pracy. Jaka sytuacja w Świdnicy?
Następny artykułUczniowie szkół powiatowych nagrodzeni przez starostę