Strona główna 112 Pędzili przez Świdnicę, przesiądą się na fotel pasażera

Pędzili przez Świdnicę, przesiądą się na fotel pasażera

0

W czwartek świdniccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

23 września, około godziny 8.00 na terenie miasta Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mazda. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 106 km/h, czyli aż o 56 km/h przekroczył dozwolony limit – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Kilka godzin później, również na terenie Świdnicy, mundurowi zatrzymali kierującą, która także znacząco przekroczyła dozwoloną prędkość. – 31-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Citroen poruszała się z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi Ząbek.

Amatorzy szybkiej jazdy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

/KPP Świdnica, opr. mn/