Policjanci ze świdnickiej drogówki, weryfikując sygnały zgłoszone przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w Burkatowie zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę, za pośrednictwem której każdy może nieodpłatnie i anonimowo wskazać miejsce występowania zagrożenia, które w jego ocenie wpływa negatywnie na poczucie bezpieczeństwa. – W czwartek funkcjonariusze świdnickiej „drogówki” w ramach weryfikacji zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, około godziny 9.30 w miejscowości Burkatów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który na „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 106 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym 23 letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali mandatem karnym w kwocie 500 zł – relacjonuje Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Świdniccy policjanci niezmiennie apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, rozsądek i rozwagę za kierownicą. – Nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – przypominają.
/KPP Świdnica, opr. mn/
![Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/1-238x178.jpg)


![Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/1-100x75.jpg)


![Pożar sterty słomy w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-7-100x75.jpg)


![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
