Strona główna 0_Slider Miniaturowe dzieła sztuki w Klubie Bolko. Trwa Świdnickie Biennale Modelarskie

Miniaturowe dzieła sztuki w Klubie Bolko. Trwa Świdnickie Biennale Modelarskie [FOTO/VIDEO]

0

Wszystko, co tylko da się stworzyć w pomniejszeniu, można obejrzeć podczas odbywającego się w ten weekend Świdnickiego Biennale Modelarskiego. W świdnickim Klubie Bolko można podziwiać przeszło 650 miniaturowych dzieł sztuki!

Do udziału w Świdnickim Biennale Modelarskim zgłosiło się w sumie 155 osób, w tym 26 młodzików, 24 juniorów oraz 105 seniorów. Uczestnicy przygotowali łącznie aż 657 modeli. – Oprócz szkutniczych i kolejowych modeli, można zobaczyć wszystko, co człowiek potrafi stworzyć. Poczynając od modeli lotniczych, przez pojazdy kołowe, gąsienicowe, cywilne, figurki, dioramy aż do klasy “R”, w której mieści się wszystko, co tylko da się wymyślić, łącznie z dinozaurami – wyliczał wcześniej Tomasz Kędzierski, prezes IPMS Świdnica

Wszystkie miniaturowe dzieła sztuki będzie można podziwiać przez weekend w Klubie Bolko przy pl. Grunwaldzkim. W sobotę wystawa modeli będzie otwarta do godziny 18.00, a w niedzielę od godziny 9.00 do 13.00. Uroczyste zakończenie Świdnickiego Biennale Modelarskiego 2021, wraz z rozdaniem nagród, medali i wyróżnień, odbędzie się z kolei w niedzielę o godzinie 14.00.

Na twórców miniaturowych dzieł czeka moc nagród, które ufundowali m.in. gen. Rajmund T. Andrzejczak – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Żołnierze XIII zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie. Najlepszy model wystawowy otrzyma statuetkę prezydenta Świdnicy, a najlepszy model samolotu z czasów I wojny światowej – Richthofen Trophy. Zwycięzca w kategorii model Leoparda II RP w nagrodę odwiedzi 1. Warszawską Brygadę Pancerną, a twórca najlepszego modelu śmigłowca poleci prawdziwym helikopterem dzięki fundatorowi nagrody – świdnickiej firmie „BEST” Systemy Grzewcze.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPędził przez Burkatów, stracił prawo jazdy
Następny artykułNarodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” w… autobusie [FOTO/VIDEO]