Strona główna Wydarzenia Świdnica Odeszła była dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Świdnicy

Odeszła była dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Świdnicy

0

W wieku 88 lat zmarła Barbara Lipińska, wieloletnia i zasłużona pedagog, a także była dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.

Siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy

Z głębokim smutkiem i pełni żalu przyjęliśmy wiadomość o śmierci Barbary Lipińskiej – wieloletniego, zasłużonego pedagoga Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. L. Różyckiego w Świdnicy, a w latach 1977-91 jej dyrektora – poinformowała społeczność szkoły. Dzięki osobistemu zaangażowaniu dyrektor Lipińskiej, szkoła muzyczna pozyskała nową siedzibę, usytuowaną przy alei Niepodległości 11. W obszernym budynku wybudowanym w 1928 roku na potrzeby ówczesnej Izby Przemysłowo–Handlowej, do 1989 roku mieściła się siedziba Komitetu Miejskiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Barbara Lipińska zmarła 25 września 2021 roku. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 29 września o godz. 12.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy, natomiast ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 14.00 na cmentarzu parafialnym przy Alei Brzozowej w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułCzym jest faktura i na jakich warunkach jest akceptowana?
Następny artykułBlisko 1000 nowych zakażeń. Raport ministerstwa zdrowia