Strona główna 0_Slider Nietrzeźwy skazaniec, pies uwiązany do latarni. Interwencje straży miejskiej

Nietrzeźwy skazaniec, pies uwiązany do latarni. Interwencje straży miejskiej

0

170 razy interweniowali w ubiegłym tygodniu świdniccy strażnicy miejscy. Jakie działania podejmowali?

13.09.2021r. godz.18.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od podróżnych oczekujących na autobus, że na ławce przystanku przy ul. Henryka Pobożnego śpi nietrzeźwy człowiek. Na miejscu strażnicy ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany do odbycia kary aresztu. Gdy wytrzeźwieje na pewno się zdziwi, że już odbywa karę, choć tego nie planował.

14.09.2021r. godz.8.10 – do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwrócił się z prośbą o pomoc dyspozytor ŚPWiK, ponieważ na ul. Wincentego Pola doszło do awarii wodociągu, a przez parkujące pojazdy nie mogą przystąpić do jej usunięcia. Na miejscu strażnicy ustali właścicieli pojazdów i poprosili o przeparkowanie tak, aby pracownicy mogli rozpocząć pracę.

14.09.2021r. godz.18.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Zamenhofa  dotyczące zajętej koperty przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych przez pojazd nieuprawniony. Strażnicy potwierdzili, że parkująca kobieta nie posiada uprawnień do korzystania z tego miejsca za co otrzymała zgodnie z taryfikatorem mandat w wysokości 500 zł. oraz 5 punktów karnych.

15.09.2021r. godz.12.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, że w Rynku od dłuższego czasu jest przywiązany do latarni pies. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt. Pojawiła się też właścicielka psa, która tłumaczyła się, że trwało to tak długo gdyż zatrzymało ją załatwianie spraw w banku. Przeprowadzono pouczającą rozmowę z mało odpowiedzialną właścicielką psa.

15.09.2021r. godz.16.35– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Marii Kunic, że za boksem śmietnikowym odbywa się libacja alkoholowa, której uczestnicy głośno się zachowują używając przy tym słów nieprzyzwoitych. Na miejscu strażnicy zastali czterech mężczyzn, z których każdy otrzymał na pożegnanie mandat w wysokości 100 zł.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułNa Pogodnej pożegnanie lata i urodziny. Schronisko świętuje i zaprasza
Następny artykułŚwidnica z drona – ul. Romana Zmorskiego [FOTO]