Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

1

Zastawione samochodami chodniki i trawniki, wjazdy na posesje, a także nietypowe lub niezgodne z przepisami parkowanie, utrudniające życie pozostałym zmotoryzowanym – na takie problemy najczęściej wskazują czytelnicy Swidnica24.pl, nadsyłający zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania”. Kto tym razem przykuł uwagę mieszkańców Świdnicy i Żarowa.

Ul. Kwiatowa w Świdnicy

Jestem osobą niepełnosprawną, a tu taka przykra niespodzianka – opisuje czytelnik:

Ul. Spółdzielcza w Świdnicy

Na zdjęciu widzimy cały sznur aut, który stoi nie dość że pod zakazem zatrzymywania się, to jeszcze pod prąd. W tym miejscu powiem pl. Jana Pawła II jest ulicą dwukierunkową (o czym świadczy choćby zakaz) a wielu kierowców w niedzielę traktuje go jako ulicę jednokierunkową. Parkowanie w tym miejscu i w taki sposób jest nagminne (zazwyczaj w niedzielę, w godzinach gdy trwają msze). Powoduje to, że pojazdy wjeżdżające na pl. Jana Pawła II z ulicy Długiej praktycznie nie mają przejazdu w stronę placu i katedry (a powinny go mieć). Co najgorsze, już kilka razy widziałem sytuację, gdy tak zaparkowane pojazdy mijał radiowóz Straży Miejskiej nie zwracając na wykroczenia żadnej uwagi – opisuje autor zdjęcia.

Ul. Łukasińskiego w Świdnicy

Plac Wojska Polskiego w Świdnicy

Ul. Zamenhofa w Świdnicy

Ul. Riedla w Świdnicy

Ul. Mickiewicza w Żarowie

Przypominamy, że art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected], adres e-mail policji: [email protected]

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem [email protected]. Prosimy dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/