Strona główna Artykuł sponsorowany Jak ożywić przestrzeń wykorzystując dywan?

Jak ożywić przestrzeń wykorzystując dywan?

0
Chyba każdy przyzna, że od czasu do czasu warto tchnąć we wnętrze swojego mieszkania nowej świeżości. Dobrze dopasowany dywan może znakomicie w tym pomóc. W tym artykule omówione zostały zalety stosowania dywanów we wnętrzach.

W dobie nowoczesnych minimalistycznych aranżacji wnętrz wielu osobom mogłoby się zdawać, że dywany i wykładziny na stałe odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że dobrze dobrany dywan może znaleźć zastosowanie w niemal każdym projekcie. Profesjonalni projektanci wnętrz z upodobaniem stosują dywany jako istotne elementy wystroju.

Dywan jako subtelne tło aranżacji
Harmonia we wnętrzu to cel, który pragnie osiągnąć każda osoba urządzająca wnętrze. Dywan może tworzyć subtelne tło dla pozostałych elementów wystroju pomieszczenia, ocieplając je i spinając w harmonijną całość. W takiej roli znakomicie sprawdza się także miękka gruba wykładzina o jednolitej barwie lub subtelnym, nie rzucającym się w oczy wzorze. Bardzo często dywan na podłodze jest pokaźnych rozmiarów, dzięki temu tworzy on pewną ramę dla całego projektu. Dobrze jest tak dobrać jego rozmiar, aby pełnił on właśnie taką rolę – wtedy wizualnie aranżacja będzie charakteryzować się zupełnością, doskonałością w odbiorze. Urządzając większe przestrzenie lub pomieszczenia, których różne części pełnią odmienne funkcje warto uwzględnić dywany do ich wyodrębniania. Na czym to polega? W ostatnich latach często mieszkania projektuje się tak, by salon tworzył razem z kuchnią jedną przestrzeń. Na przykład duże pomieszczenie na planie prostokąta może obejmować zarówno strefę kuchenną i jadalnianą jak i relaksacyjną i rozrywkową. Takie przestrzenie można uwydatnić stosując właśnie różne dywany, które poszczególne obszary będą spinać w osobne funkcjonalne kompozycje. Jeśli zatem planujesz w salonie postawić niewielki jadalniany stół z krzesłami, warto uwzględnić także niewielki dywan, na którym stać będą meble – przy czym wielkość dywanu należy dobrać tak, aby krzesła całkowicie na nim stały także po ich odsunięciu od stołu. Pamiętanie o takim zastosowaniu dywanów i trzymanie się w tym pewnych podstawowych zasad jest kluczem do sukcesu. Ponieważ dywan bardzo często zajmuje stosunkowo dużą powierzchnię podłogi, jego zastosowanie ma istotny wpływ na całą aranżację wnętrza. Dlatego warto starannie podejść do wyboru wzoru.

Szary dywan w salonie, źródło: kochamydywany.pl

Jakie wzory dywanów są w modzie?
Podejmując decyzję o wyborze dywanu niewątpliwie zastanawiasz się nad tym, na jaki dekor się zdecydować? Co jest aktualnie w modzie jeśli chodzi o dobór dywanów do typowych mieszkań Polaków? Przede wszystkim warto podkreślić, że nadal popularne są ponadczasowe i uniwersalne dywany z motywami orientalnymi, nieodłącznie kojarzonymi z dywanami. Wełniany dywan w stylu tureckim znakomicie wpisuje się w wiele zarówno klasycznych jak i nowoczesnych projektów wnętrz. Z drugiej strony w ostatnich latach bardzo popularne stały się dywany z długim i puszystym runem – tak zwane dywany shaggy – na ogół są to dywany jednobarwne. Ostatnio zauważa się także coraz większe zainteresowanie dywanami pluszowymi. Oczywiście popularność danego typu dywanu zależy w dużej mierze od trendów panujących we wnętrzarstwie. Na przykład moda na minimalizm sprzyja popytowi na przykład na płasko tkane dywany sznurkowe, lub po prostu dywany z jednokolorowym krótkim i gęstym runem.

Dywany wełniane – ich popularność nigdy nie słabnie
Pomimo stosunkowo niemałej ceny dywany wykonane z naturalnej wełny nadal cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Z czego wynika taki popyt na wełnę we wnętrzach? Przyczynia się do tego niewątpliwie moda na styl eko w projektach wnętrz, w aranżacjach, w których wykorzystuje się tylko naturalne materiały. Wełna doskonale wpisuje się w ten nurt. Co bardzo istotne wełna jako produkt pochodzenia naturalnego jednocześnie jest bardzo trwała i dobrze przyjmuje barwniki. Wysokiej klasy wełna wykorzystywana w Polsce do wytwarzania dywanów charakteryzuje się gęstym i wytrzymałym runem. To właśnie dzięki temu dostępne na naszym rodzimym rynku dywany wełniane charakteryzują się tak bogatym wzornictwem i kolorystyką. W sklepie kochamydywany można z powodzeniem wybierać dywany i wykładziny według dominującego koloru. np. niezwykle popularne są aktualnie dywany szare, bordowe, niebieskie, czarne i turkusowe.

Zastanawiasz się nad wyborem dywanu do swojego mieszkania? Zapoznaj się z ofertą dywanów w sklepie internetowym kochamydywany.pl. Doświadczeni sprzedawcy bardzo chętnie pomogą Państwu w dokonaniu optymalnego wyboru.

/Artykuł sponsorowany/