Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Lekcje nie tylko z podręcznika

Lekcje nie tylko z podręcznika

0

W pierwszych dniach września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Centrum „Salamandra” w Myśliborzu. Warsztaty zostały sfinansowane w ramach programu „Rozwijanie kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których izolowali barwniki roślinne, badali również parametry wody – określali jej barwę, zapach, a także badali zawartość azotanów i fosforanów. Sporą atrakcją było wyławianie bezkręgowców z pobliskiego potoku oraz obserwacja ich pod mikroskopem.

W kolejnym dniu uczestnicy projektu doskonalili umiejętność rozpoznawania i opisywania gatunków zwierząt występujących w Polsce. Udali się także na zajęcia terenowe, w trakcie których rozpoznawali gatunki drzew oraz wykonywali pomiary, na podstawie których określali ich wiek. – Wolny czas spędzaliśmy aktywnie – biorąc udział w turniejach piłki siatkowej, ćwicząc na zewnętrznej siłowni, grając w tenisa stołowego czy zespołowe gry planszowe – mówili z zadowoleniem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułInternet, telewizja, telefon – wszystkie rachunki u jednego operatora!
Następny artykułObejrzyj nowe mieszkania w Świdnicy podczas „Drzwi Szeroko Otwartych w IgnerHome”