Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Odbędą się bezpłatne konsultacje

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Odbędą się bezpłatne konsultacje

0

Planujesz budowę, a może remont swojego budynku? Porozmawiaj z inżynierem budownictwa. Polska Izba Inżynierów i Techników Budownictwa, Dolnośląska Izba Inżynierów i Techników Budownictwa, a także Ministerstwo Rozwoju i Technologii, zachęcają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Dniu Otwartym Inżyniera Budownictwa.

„Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” to nazwa ogólnopolskiego wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 września. Głównym celem akcji jest pomoc indywidualnym inwestorom – właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych. Na każdym z etapów tworzenia, użytkowania lub modernizacji obiektu budowlanego pojawia się mnóstwo pytań. Najczęściej dotyczą one dokumentacji, procedur prawnych, wyboru kierownika budowy, materiałów i technologii, które zostaną wykorzystane.

W sobotę inżynierowie należący do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa udzielać będą odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze swoją branżą. W niektórych lokalizacjach dołączą do nich pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego.

Na Dolnym Śląsku działać będzie 10 punktów konsultacyjnych, w tym jeden w Świdnicy. Z bezpłatnych porad będzie można skorzystać w godzinach 9.00-14.00 w Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej, mieszczącego się przy ulicy Basztowej 2. W ramach świdnickiego Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa przewidziano między innymi: konsultacje z udziałem zgłoszonych chętnych (Barbara Rajca, Tomasz Miłkowski, Marek Stańczyk, Tomasz Stojewski), porady dla nabywców nieruchomości, przekazanie namiarów na pracowników urzędów mogących pomóc w sprawach związanych z tematem spotkania.

/PIIB, UG Świdnica, mn/

Poprzedni artykułPiwnice zalane. Wszyscy umywali ręce
Następny artykułPo 500 złotych więcej dla służb mundurowych. Związkowcy i MSWiA zawarli porozumienie