Strona główna Wydarzenia Świdnica Piwnice zalane. Wszyscy umywali ręce

Piwnice zalane. Wszyscy umywali ręce

2

Piwnice w budynku przy ul. Waryńskiego na świdnickim Osiedlu Młodych w pierwszej połowie września zostały dwukrotnie zalane po awarii miejskiego wodociągu. Próbowali uzyskać pomoc od spółdzielni i miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego. Bez skutku. Dzisiaj obie instytucje deklarują pomoc.

Awaria wodociągu na Waryńskiego – 11 września 2021 (fot. ŚPWiK)

„Przy budynku nr 71 przy ul. Waryńskiego w Świdnicy doszło w dniach 11-14 września br. do kilkukrotnego uszkodzenia rurociągu. W efekcie doszło do dwukrotnego zalania pomieszczeń piwnicznych. Przybyli na miejsce strażacy pomogli w wypompowaniu wody, ale nie byli w stanie usunąć jej zupełnie. Mieszkańcy we własnym zakresie usunęli wodę. Nie rozwiązało to jednak problemu wilgoci. Próby uzyskania pomocy czy to ze strony ŚPWiK, czy Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 8 kończą się niepowodzeniem. Jesteśmy odsyłani od jednego pracownika do drugiego, słyszymy różne sprzeczne wersje. Fakt jest taki, że do dnia dzisiejszego nikt w budynku się nie pojawił, piwnice nie zostały oczyszczone z naniesionego szlamu, a z piwnic zaczyna dobywać się coraz intensywniejszy smród. Zostaliśmy zostawieni sami sobie. Dodatkowo na bramie wejściowej do budynku zaczynają pojawiać się pęknięcia będące efektem wypłukania przez wodę ziemi. Zarówno ŚPWiK jak i SM udają, że problemu nie ma. W związku z tym prosimy o pomoc – może Państwa interwencja skłoni strony do zajęcia się problemem.” – napisał do redakcji Swidnica24.pl jeden z mieszkańców. List nadszedł 16 września i w tym samym dniu zostały skierowane pytania do Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Po ponagleniach odpowiedzi nadeszły dopiero dzisiaj.

Informuję, że zawarliśmy porozumienie ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świdnicy: pracownicy spółdzielni posprzątają piwnicę na nasz koszt – napisał Witold Tomkiewicz, rzecznik miejskich spółek.

– Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy informuje, iż po awarii wodociągowej na adresie przy ul. Waryńskiego 71 w Świdnicy, Spółdzielnia zleciła posprzątanie i dezynfekcję piwnic firmie sprzątającej. Ponadto informujemy, że jesteśmy w kontakcie z ŚPWiK i będziemy dochodzili roszczeń z tytułu zalań piwnic – brzmi odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej, pod którą nikt się nie podpisał.

Ani ŚPWiK, ani spółdzielnia nie podały, kiedy piwnice zostaną posprzątane.

Poprzedni artykułPożegnali nestora świdnickiego rzemiosła
Następny artykułDzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Odbędą się bezpłatne konsultacje