Strona główna 0_Slider 12 tematów, 12 zdjęć, 12 godzin. Fotomaratończycy ruszyli po najlepsze ujęcia

12 tematów, 12 zdjęć, 12 godzin. Fotomaratończycy ruszyli po najlepsze ujęcia [FOTO]

0

37 miłośników fotografii stanęło na starcie jubileuszowego 30. Fotomaratonu Świdnickiego. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie 12 zadanych tematów fotograficznych w ciągu 12 godzin. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone w niedzielne południe w Galerii Fotografii.

30. Fotomaraton wystartował punktualnie o godzinie 10.00. Impreza organizowana jest w ramach świdnickich Dni Fotografii. W tegorocznej odsłonie zabawy bierze udział 37 pasjonatów fotografii, z czego większość ze Świdnicy. Liczy się kreatywność, indywidualny sposób patrzenia na otaczający świat i wytrwanie do końca fotograficznego maratonu. – Zadanie polega na realizacji 12 tematów w ciągu 12 godzin. Tematy co dwie godziny będą udostępniane na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury na Facebooku, a także będą odsłaniane na oknie Galerii Fotografii – przypominał uczestnikom Mariusz Kozłowski z ŚOK.

Na początek miłośnicy fotografii zajęli się hasłami „autoportret w plenerze” oraz „…Trzydzieści lat minęło…”. O godzinie 12.00 w ich ręce trafiły tematy „Z betonu” oraz „Kruchy”.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 19 września o godzinie 12.00 w Galerii Fotografii, Rynek 44. Prace uczestników zostaną zaprezentowane na wystawie ustawionej na świdnickim Rynku. Dla zwycięzcy maratonu przewidziano nagrodę w wysokości 3000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca – 1500 złotych, natomiast trzecie miejsce nagrodzone zostanie kwotą 500 złotych.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMaluchy zawstydziły dorosłych i posprzątały Marcinowice [FOTO]
Następny artykułOrgany zbudzone do gry. Rozpoczyna się cykl koncertów „VI Symfoniczne Organy Schlaga”