Strona główna 0_Slider 1000 sadzonek drzew do przygarnięcia. Leśnicy czekają na chętnych

1000 sadzonek drzew do przygarnięcia. Leśnicy czekają na chętnych [FOTO]

0

Nie wyglądają na razie okazale, choć mają już 4 lata. Specjalnie przygotowane sadzonki jodeł za darmo może zabrać każdy chętny i posadzić w swoim ogrodzie lub miejscu, gdzie będzie mógł się drzewem opiekować. Drzewka leśnicy będą rozdawać dzisiaj i w piątek, 1 października.

W ramach ogólnopolskiej akcji, każdy będzie mógł bezpłatnie odebrać sadzonkę w siedzibie najbliższego nadleśnictwa, aby następnie posadzić ją na własnym gruncie i samodzielnie pielęgnować. Według zapowiedzi Lasów Państwowych, podczas tegorocznej edycji wydarzenia na terenie całej Polski do rozdania będzie ponad milion sadzonek.

W Świdnicy darmowe sadzonki można odbierać w godzinach 10.00-15.00 przed siedzibę Nadleśnictwa Świdnica przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 11 w Świdnicy, a leśnicy doradzą, jak się nimi zaopiekować, by wyrosły na okazałe drzewa. – Jodła preferuje stanowiska raczej zacienione, zwłaszcza w młodym wieku, lubi rosnąć w grupie, na żyznej ziemi, ale nic nie przeszkadza, by taką sadzonkę posadzić we własnym ogródku. Trzeba pamiętać, że jodła rośnie powoli. Nie można się nastawiać, że szybko będziemy mieli duże drzewo – mówi Patryk Domański ze świdnickiego nadleśnictwa.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł„Na czternastą emeryturę”. ZUS ostrzega przed oszustami
Następny artykułKilkadziesiąt ulic bez prądu z powodu awarii