Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Znika wysypisko w Starym Jaworowie. Uciążliwe zapachy rozpraszają dezodoryzatory powietrza

Znika wysypisko w Starym Jaworowie. Uciążliwe zapachy rozpraszają dezodoryzatory powietrza

0

Wkrótce mieszkańcy Starego Jaworowa i okolic odetchną. Po wielu latach eksploatacji wysypisko odpadów komunalnych jest równane z ziemią.

Fot. UM w Jaworzynie Śląskiej

Do końca września mają się zakończyć prace związane z rekultywacją składowiska odpadów w Starym Jaworowie. Obecnie wykonywana jest warstwa biologiczna, na której w kolejnym etapie zostaną posadzone drzewa i krzewy – informuje Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej.

Rekultywacja składowiska w Starym Jaworowie jest stale monitorowana przez pracowników Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Za nami kolejna wizja lokalna przeprowadzona przez urzędników, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Trwa etap zakończenia prac związanych z wykonaniem warstwy biologicznej, na której zostaną posadzone drzewa i krzewy. Przez cały czas na terenie składowiska pracują dezodoryzatory powietrza, które mają za zadanie neutralizować ewentualne zapachy – dodają urzędnicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułPrzyjazna Szkoła. I Konferencja Świadomej Edukacji w Świdnicy
Następny artykułRolnicy z gminy Marcinowice dziękują za plony [FOTO/VIDEO]