Strona główna 0_Slider Zmiana warty na Trybunalskiej. PiS zamiast Nowoczesnej

Zmiana warty na Trybunalskiej. PiS zamiast Nowoczesnej

6

Bardzo żałuję – mówi wprost Wojciech Rut, szef lokalnych struktur Nowoczesnej w powiecie świdnickim. Nie ma już biura poselskiego partii przy ul. Trybunalskiej. Właśnie wprowadził się tu poseł Zyska z Prawa i Sprawiedliwości.

17 października 2016 roku w kojarzonym z barem „Pasztecik” lokalu z pompą otwierane było biuro poselskie Joanny Augustynowskiej, ale szybko doszło do zmiany.

Otwarcie biura przy Trybunalskiej 2. 17 października 2016 roku

W kwietniu 2017 roku pani poseł zmieniła partię na PO, a w 2019 nie weszła do parlamentu. Na to, że pomieszczenia pod adresem Trybunalska 2 nadal są siedzibą Nowoczesnej, pod koniec 2020 roku wskazywała tylko reklama na oknach. Na pokrytych kurzem i pajęczynami drzwiach wejściowych nie było żadnej tabliczki informacyjnej. Okazało się, że biuro przejął poseł Krzysztof Mieszkowski z Wrocławia. – Praca w moim świdnickim biurze poselskim została wstrzymana przez pandemię koronawirusa. Jesteśmy w trakcie wypracowywania nowej formuły funkcjonowania biura. Ustalamy także ostatnie szczegóły dotyczące współpracy ze świdnickimi asystentami społecznymi, dzięki którym moje biuro poselskie będzie lepiej służyło mieszkankom i mieszkańcom Świdnicy – informował w październiku 2020. Nic z tych planów nie wyszło. – Jest mi bardzo żal, nie tak miało być – mówi Wojciech Rut. Zapewnia przy tym, że świdnicka Nowoczesna nadal ma swoich radnych w Radzie Miejskiej i radnego w sejmiku dolnośląskim.

Podczas otwarcia w 2016 roku Wojciech Rut podkreślał, że lokalizacja biura jest świetna, bo znajduje się w samym sercu miasta i można wejść tu wprost z ulicy. Te walory postanowił teraz wykorzystać poseł Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Zyska, który na Trybunalską przeniósł się z ulicy Pułaskiego, gdzie współdzielił biuro z europosłanką Anną Zalewską. – Powodem były również kwestie opłat. Na Pułaskiego kamienica jest prywatna i właściciel podniósł czynsz – tłumaczy. Ile zapłaci na Trybunalskiej, nie ujawnił. Z pytaniami o wysokość opłat za wszystkie biura poselskie w Świdnicy zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poseł Zyska będzie dzielił biuro z Anną Zalewską, Michałem Dworczykiem,Marcinem Gwoździem oraz Aleksandrem Szwedem. Uroczyste otwarcie planowane jest na drugą połowę sierpnia, ale będzie czynne od zaraz w poniedziałki, środy i czwartki.

/asz/

Poprzedni artykułPościg ulicami Świdnicy. Radiowóz staranował uciekający samochód [FOTO]
Następny artykułPozycjonowanie stron internetowych – jak prowadzić marketing w sieci i dlaczego należy znać podstawy SEO