Strona główna 0_Slider Za dotację dla „gmin górskich” ruszył remont kamienic w sercu Świdnicy

Za dotację dla „gmin górskich” ruszył remont kamienic w sercu Świdnicy [FOTO]

0

Rozpoczęły się prace przy odnowie kamienic Rynek 38 oraz Wewnętrzna 3,5 i 7. Środki na inwestycję pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

Program miał być wsparciem dla samorządów po stratach, poniesionych z powodu pandemii. W drugim rozdaniu rządowych funduszy Świdnica nie otrzymała ani złotówki. Nieoczekiwanie pieniądze pojawiły się w puli, dedykowanej gminom górskim. Świdnicy przyznano 8 milionów złotych – całą kwotę, o jaką wnioskowały władze miasta, a o tym fakcie w marcu poinformował minister Michał Dworczyk w otoczeniu posłów PiS podczas specjalnie zwołanej na świdnickim Rynku konferencji prasowej. Pieniądze są przeznaczone na rewitalizację zabytkowej części bloku śródrynkowego, gdzie zbiegają się wszystkie świdnickie trasy i szlaki turystyczne, modernizację budynków komunalnych Rynek 38 i Wewnętrzna 3,5,7 oraz przebudowę Teatru Miejskiego i budowę altany oraz odbudowa tarasu widokowego w Parku Młodzieżowym.

Wizualizacje z fb Urzędu Miejskiego w Świdnicy:

Prace remontowe na kamienicach bloku środrynkowego firma Erbud z Kątek za kwotę 1 433 335,39 zł. W budynku pod adresem Rynek 38 mieszczą się biura świdnickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz biura poselskie Marka Dyducha z SLD i Krzysztofa Śmiszka z Wiosny. Remont obejmie dachy, elewacje i stolarkę okienną.

/red./

Poprzedni artykułFantastyczny konkurs w Tokio! Dwa medale w męskim młocie dla biało-czerwonych!
Następny artykułZagrają i zaśpiewają dla wielkiej orędowniczki i znawczyni folkloru