Strona główna Polityka Poseł PiS poprosił księdza o przepędzenie złych duszków i otworzył biuro w...

Poseł PiS poprosił księdza o przepędzenie złych duszków i otworzył biuro w dawnej siedzibie Nowoczesnej

11

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także sekretarz stanu w ministerstwie klimatu Ireneusz Zyska oficjalnie otworzył swoje nowe biuro przy ul. Trybunalskiej 2, gdzie wcześniej mieściło się biuro poselskie posłów Nowoczesnej. Polityk poprosił księdza o poświęcenie nowej siedziby. – I przepędzenie złych duszków, które mogły się tutaj w ostatnich latach zawieruszyć – mówił, wywołując salwę śmiechu licznie zgromadzonego na uroczystości środowiska PiS.

Poseł w rozmowie ze Swidnica24.pl próbował wycofać się ze swoich słów, tłumacząc że chodziło o takie święcenie i wypędzanie złych duchów jak podczas wizyt duszpasterskich w domach wiernych Kościoła katolickiego w okresie bożonarodzeniowym. Za rząd oraz pomyślność biura modlił się, a duchy wypędzał ks. Tadeusz Faryś.

Biuro posła Zyski przed laty było popularnym barem „Pasztecik”, a w 2016 zajęła je Joanna Augustynowska, która wkrótce opuściła Nowoczesną i przeniosła się do Platformy Obywatelskiej. Na Trybunalskiej miał się ulokować wrocławski poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski, ale mimo deklaracji nigdy tu nie dotarł. Wojciech Rut, szef struktur powiatowych Nowoczesnej nie ukrywał rozgoryczenia, że z tych planów nic nie wyszło.

Z okazji skorzystał pochodzący ze Świebodzic poseł Prawa i Sprawiedliwości, doceniając walory miejsca. Jak mówił podczas dzisiejszego otwarcia, dzięki wejściu prosto z ulicy będzie blisko ludzi. – I pozwoli podjąć tą pracę na rzecz m.in. pozyskania większej sympatii mieszkańców Świdnicy nie tylko dla Prawa i Sprawiedliwości, ale dla całego naszego środowiska prawicowego – mówi poseł, dodając – zdaję sobie sprawę, że mieszkamy w trudnym regionie południowo-zachodniej Polski, gdzie w statystykach wyborczych Prawo i Sprawiedliwość ma umiarkowane notowania, ale będą bardzo dobre dzięki naszej aktywności.

Zapowiedział, że chce promować Polski Ład, chce robić spotkania z mieszkańcami. Sam ma być obecny w owym biurze przez kilka godzin w każdy poniedziałek, w inne dni dyżurować będą radni. – Musimy odważnie wyjść do mieszkańców Świdnicy, do mieszkańców całego subregionu. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić, głowa do góry – zagrzewał poseł Zyska.

Z biura przy Trybunalskiej będą korzystać m.in. Anna Zalewska, posłanka Parlamentu Europejskiego z PiS, poseł Marcin Gwóźdź, poseł Michał Dworczyk i senator Aleksander Szwed. Mimo deklaracji ścisłej współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego, na Trybunalską nie przeniesie się świdnicki poseł Wojciech Murdzek. Nie było go również na dzisiejszym otwarciu.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł41. rocznica porozumień sierpniowych. Dawni opozycjoniści zapraszają na Rynek w Świdnicy
Następny artykułEmocjonujące mistrzostwa Polski w powiecie świdnickim