Strona główna Temat dnia Ponad 200 osób oddało krew

Ponad 200 osób oddało krew

0

To był wyjątkowy dzień i wszystkim krwiodawcom bardzo dziękujemy – mówi Natalia Kozdrowiecka z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W ciągu jednego dnia krew oddało 237 dawców z regionu wałbrzyskiego, a blisko setka to mieszkańcy Świdnicy.

Informacja o zdiagnozowanej u młodego tancerza zespołu Krąg ze Świdnicy ostrej postaci białaczki poruszyła wiele serc. Na apel, by oddać krew dla Grzegorza Szyszki ze Świdnicy odpowiedziało prawie 100 osób. – W Świdnicy podczas wczorajszej akcji wyjazdowej na listę dla Grzegorza wpisało się 18 dawców, w naszym centrum 47. Ale w Świdnicy w sumie pojawiły się 44 osoby, a krew mogło oddać 36. Tym samym pozyskaliśmy 16 litrów krwi tylko w Świdnicy. Cały dzień był wyjątkowy, bo we wszystkich naszych akcjach krew oddało łącznie 237 dawców – wylicza Natalia Kozdrowiecka.

Nie wszyscy z tych, którzy dedykowali swoją krew Grzegorzowi, ma potrzebną w tym przypadku grupę 0Rh+. – Pacjent dostanie tyle krwi, ile jest potrzebne. Nawet jeśli u nas nie będzie jej wystarczająco, zwrócimy się do najbliższych centrów o przekazanie właściwej grupy. Każda osoba, która oddaje krew, bez względu na grupę, ratuje czyjeś życie. Bardzo za to dziękujemy! – dodaje przedstawicielka RCKiK w Wałbrzychu.

Krew można oddawać w każdy dzień powszedni o d 7.00 do 13.30 i w pierwszą sobotę miesiąca od 8.00 do 12.00 w RCKiK przy ul. Bolesława Chrobrego 31 w Wałbrzychu. Szczegóły na stronie rckik.walbrzych.pl. W Świdnicy ekipa wyjazdowa czeka na dawców w każdy czwartek w danym Gimnazjum nr 1 przy ul. Kozara-Słobódzkiego 27 w godzinach od 9.00 do 13.00.

Krwiodawcy będą mogli skorzystać także z akcji wyjazdowej, planowanej na najbliższy wtorek, 24 sierpnia, w Marcinowicach.

Poprzedni artykułRodzaje kredytów bankowych dla przedsiębiorstw
Następny artykułJoanna ze Świdnicy walczy z chłoniakiem. Pilnie potrzebne wsparcie