Strona główna 0_Slider Joanna ze Świdnicy walczy z chłoniakiem. Pilnie potrzebne wsparcie

Joanna ze Świdnicy walczy z chłoniakiem. Pilnie potrzebne wsparcie

1

Ma 35 lat i głowę pełną marzeń. Wszystkie plany zastopował groźny nowotwór, który nie poddaje się chemioterapii. Szansą dla Joanny Trzosek ze Świdnicy jest kosztowna terapia, której nie refunduje NFZ. Ruszyła zbiórka.

– W marcu tego roku zdiagnozowano u mnie chłoniaka rozlanego B-komórkowego. Dotychczasowe leczenie w postaci wielu litrów wlanej we nie chemii nie przyniosło rezultatów, chłoniak jest odporny na każdy jej rodzaj. Jedynym ratunkiem dla mnie może być nowoczesna i niestety nierefundowana immunoterapia metodą CAR-T. Polega ona na pobraniu moich limfocytów i wysłaniu ich do USA, gdzie zostaną specjalnie zaprogramowane do walki z moim chłoniakiem, po czym ponownie wszczepione do mojego organizmu – opisuje Joanna.

– Ostatnie moje miesiące to pokoje szpitali, ogrom bólu, i strachu, ale też nieustająca nadzieja i wiara, że może jednak się uda, może jeszcze nie wszystko stracone? Może jeszcze będę cieszyć się życiem, które jest cudownym darem. Przecież tylu rzeczy nie zdążyłam zrobić, tylu miejsc nie zobaczyłam, tylu ludzi nie poznałam. Niestety nie jestem w stanie sama zebrać takiej kwoty, nie mam też szczęścia na loteriach. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc w zgromadzeniu środków, które pozwolą mi walczyć i przede wszystkim wygrać tę walkę. Czas nie jest moim sprzymierzeńcem – dodaje świdniczanka. Terapia kosztuje ponad milion złotych.

Datki można wpłacać na siepomaga.pl. Dla Joanny przyjaciele utworzyli również specjalny profil na fb „Drużyna Asi Razem Możemy Więcej”.

/opr. red./

Poprzedni artykułPonad 200 osób oddało krew
Następny artykułŚwidniccy lekarze odwiedzili Muzeum Gross Rosen