Strona główna Artykuł sponsorowany Rodzaje kredytów bankowych dla przedsiębiorstw

Rodzaje kredytów bankowych dla przedsiębiorstw

0

Firmy podobnie jak klienci indywidualni mogą korzystać z kredytów. Dzięki nim mogą finansować bieżące wydatki lub inwestować, by osiągać jeszcze większe zyski. Rodzaje kredytów dla firm są jednak inne niż w przypadku osób prywatnych. Sprawdź, z jakich produktów bankowych może skorzystać przedsiębiorca, by zarabiać więcej.

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy inny?
Na klientów indywidualnych czeka w bankach między innymi kredyt gotówkowy i hipoteczny. Są to powszechnie wybierane produkty, dzięki którym można sfinansować większe wydatki, gdy nie posiada się wystarczająco dużych oszczędności. Kredyt konsumpcyjny umożliwia zakupienie niezbędnych sprzętów AGD, przeprowadzenie remontu łazienki, bądź dokonanie naprawy samochodu, niezbędnego do dojeżdżania do pracy. Kredyt na zakup mieszkania lub domu, czyli hipoteczny, jest natomiast udzielany na bardzo wysokie kwoty. Dzięki niemu można zamieszkać we własnym lokum.

Kredyt bankowy w przypadku firm jest zaciągany i udzielany w innych celach. Zaciągnięcie kredytu gotówkowego na firmę jest możliwe jedynie z osobistego rachunku, jednak takie rozwiązanie jest mało opłacalne. Kredyty bankowe dla przedsiębiorstw są oferowane na lepszych warunkach, dzięki czemu warto zapoznać się z ich ofertą. Na firmowybank.pl można znaleźć dokładne informacje o produktach takich jak: kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, czy też kredyt odnawialny na rachunku.

Rodzaje kredytów dla firm
Rodzaje kredytów dla firm są związane z celem, na który udzielane jest finansowanie, oraz formą wypłaty gotówki dla przedsiębiorcy. Na początek przedsiębiorca może sięgnąć po kredyt na start. Otrzymuje się go na podstawie ciekawego biznesplanu, a jego oprocentowanie jest niskie. Jeśli kredyt ratalny na rozpoczęcie działalności jest wypłacany przez instytucję pozyskującą fundusze europejskie, oprocentowanie pożyczki może być równe 0%.

Kredyt inwestycyjny dla firm jest natomiast niezbędny, by zakupić maszyny niezbędne do produkcji lub samochody firmowe. Prawo bankowe dopuszcza również udzielenie kredytu hipotecznego dla firmy, pod warunkiem, że będzie on przeznaczony na zakup budynków firmowych, np. hal lub biur. Kredyty inwestycyjne i hipoteczne dla firm mogą być udzielane nawet na kwoty kilku milionów złotych, jeśli przedsiębiorstwo ma odpowiednią wielkość i wysokie zyski.

Więcej przeczytasz na http://firmowybank.pl – rodzaje kredytów dla firm nie będą mieć dla Ciebie tajemnic.

W rachunku bieżącym można natomiast otworzyć kredyt, który firma przeznaczy na spłatę aktualnych zobowiązań. Możliwe jest jego wydanie na składki w ZUS, bądź zakup surowca do produkcji w zależności od najpilniejszych potrzeb w danym momencie. Podobnie jest z kredytem obrotowym, który przedsiębiorstwo może wydać na inwestycje w majątek obrotowy.

Kredyt konsolidacyjny dla firm – korzyści
W przypadku firm, które posiadają wiele kredytów, dobrym rozwiązaniem jest konsolidacja. Dzięki niej można połączyć wszystkie posiadane kredyty w jedno zobowiązanie. Przedsiębiorstwo w ten sposób może sporo zaoszczędzić – raty wielu kredytów są łączone w jedną, a zobowiązanie zostaje objęte niższym oprocentowaniem i dłuższym okresem spłaty. Firma zatrzymuje w miesięcznym budżecie nawet o kilkanaście tysięcy złotych więcej, jeśli posiadała kredyty na wysokie kwoty.

Konsolidacja ułatwia utrzymanie płynności finansowej bez względu na wysokość posiadanych zobowiązań. Przedsiębiorca zmniejsza ryzyko, że miesięczne raty kredytów przewyższą jego zyski i uniemożliwią prowadzenie dalszej działalności.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułPonad 200 osób oddało krew