Strona główna 0_Slider O Puchar Polski z MKS Szczawnem-Zdrój

O Puchar Polski z MKS Szczawnem-Zdrój [RELACJA LIVE]

0

Punktualnie o godzinie 17:00 na boisku w Szczawnie-Zdrój wybiegną świdniccy piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, którzy zmierzą się z miejscowym MKS-em. Dla biało-zielonych jest to początek rywalizacji o Puchar Polski. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej.

Nasz zespół rozpocznie mecz w składzie: Szczepaniuk – Kozachenko, Ilski, Białas, Sowa, Filipczak, Kusio, Polak, Trzyna, Staroń, Myrta. Na ławce rezerwowych usiedli: Edil, Kotfas, Zygadło, Białasik, Telicki, Michta, Tragarz.

Rozpoczynamy spotkanie.

2′ – i już na dzień dobry znakomita okazja dla świdniczan. Kozachenko posłał mocną piłkę z lewej strony pola karnego, ale nikt nie przeciął tej wrzutki.

4′ – Staroń znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nasz ofensywny gracz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został powstrzymany przez wracającego obrońcę.

8′ – tempo gry nieco się zmniejszyło, ale cały czas przy piłce utrzymują się przyjezdni, nie pozwalając beniaminkowi kolasy okręgowej na zbyt wiele.

9′ – dziś czas na kolejne debiuty w drużynie seniorskiej w oficjalnym spotkaniu – Kacper Szczepaniuk i Miłosz Ilski.

11′ – faulowany Kozachenko na wysokości 23. metra. Znakomite uderzenie z rzutu wolnego Sowy, lecz jeszcze lepszą interwencją popisuje się golkiper drużyny z uzdrowiska.

13′ – krótka przerwa w grze – podkręcił nogę Białas, ale wydaje się, że wszystko jest w porządku.

15′ – groźniej zaatakowali gospodarze – akcja powstrzymana jednak przed polem karnym świdnickiego zespołu.

18′ – kontra zespołu MKS-u Szczawno Zdrój, Szczepaniuk broni uderzenie jednego z zawodników, ale wskutek dobitki kolejnego rywala jest już bezradny – przegrywamy 0:1!!!

20′ – błyskawiczna odpowiedź biało-zielonych – Miłosz Ilski w swoim seniorskim debiucie trafia z wnętrza pola karnego po rzucie rożnym na 1:1!!!

21′ – kolejna okazja dla gości – strzał Myrty broni bramkarz MKS-u Szczawno Zdrój!

25′ – bardzo ambitnie grają jak na razie gospodarze – starając się szybko odzyskiwać piłkę i odciągać nas od ich pola karnego.

26′ – kolejna dobra akcja dwójkowa świdniczan – w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnuje defensor rywali.

30′ – i znów niespodziewany wynik – strzał z dystansu zawodnika gospodarzy – piłka „wlatuje za kołnierz” Szczepaniuka i mamy 2:1 dla miejscowych!!!

33′ – po raz drugi z prowadzenia długo nie cieszyli się gospodarze. Najpierw strzał z rzutu wolnego Kozachenko obronił bramkarz miejscowych. Chwilę później biało-zieloni ponowili atak i na 2:2 trafił efektownym uderzeniem z wnętrza pola karnego Polak!!!

38′ – cały czas znacznie dłużej przy piłce utrzymują się nasi piłkarze, czas po raz pierwszy w tym starciu wyjść na prowadzenie.

40′ – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla gracza MKS-u Szczawno Zdrój. Od dobrych kilku minut rywale „popisali” się kilkoma brutalnymi zagraniami – teraz mamy efekt.

41′ – Sowa z rzutu wolnego uderza minimalnie niecelnie.

44′ – koniec pierwszej połowy – nie popisał się arbiter kończąc w 44. minucie – do tego było sporo przerw w grze…46′-

46′  rozpoczynamy drugą połowę – Tragarz zmienia Myrtę, Białasik zastępuje Filipczaka.

46′ – i już od razu mocne otwarcie świdniczan – do piłki dopada Tragarz i pewnym uderzeniem trafia na 3:2!!!

50′ – kolejna kontra gospodarzy – Brzeziński znajduje się oko w oko ze Szczepaniukiem i strzela na 3:3!!!

52′ – z dystansu uderza Kozachenko – piłka mija światło bramki.

54′ – na strzał zza linii pola karnego decyduje się Białasik – futbolówka wyraźnie mija bramkę przeciwników.

59′ – potrójna zmiana w obozie świdnickim – boisko opuszczają Trzyna, Staroń i Białas – w ich miejsce Barros, Michta i Żygadło. Dla tego ostatniego to debiut w biało-zielonych barwach.

61′ – ależ zmiana – Zygadło efektownie minął kilku obrońców, podał do Michty, a ten strzela na 4:3!!!

63′ – Michta przed dużą szansą na kolejnego gola – tym razem jego próba zablokowana.

65′ – znów znakomita akcja Zygadły, oddanie do Michty i gola na 5:3!!! To drugie trafienie Pawła w ciągu 4 minut!!!

66′ – Zygadło głową pokonuje bramkarza MKS-u! Biało-zieloni wrzucają znacznie wyższy bieg i taką drużynę chcemy oglądać – jest już 6:3!!!

68′ – Kotfas zmienia Ilskiego

70′ – uderzenie z rzutu wolnego rywali – fatalny błąd Szczepaniuka i trafienie na 4:6 z perspektywy gospodarz – gość!!!

75′ – znów wracamy na właściwe tory – Białasik strzela na 7:4 dla naszej ekipy!!!

80′ – Michta znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem – uderza po dłuższym słupku, ale niecelnie!

84′ – nie pierwsza już dobra akcja Zygadły – po jego wrzutce futbolówkę do własnej sieci pakuje zawodnik gospodarzy – 8:4 dla biało-zielonych!!!

90′ – i na sam koniec Tragarz pakuje futbolówkę do sieci i mamy 9:4 !!!

koniec spotkania – pewnie wygrywamy i zaliczamy awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej!

Poprzedni artykułNielegalne wyścigi na „modliszówce”. Jakie działania podejmuje policja?
Następny artykułBudynek „Kasprowicza” odsłania swoje tajemnice. Nietypowe odkrycie podczas remontu [FOTO]