Strona główna 0_Slider Nowe radiowozy dolnośląskiej drogówki. Specjalistyczny pojazd trafi również do Świdnicy

Nowe radiowozy dolnośląskiej drogówki. Specjalistyczny pojazd trafi również do Świdnicy

1

Pięć nowych specjalistycznych radiowozów zasiliło flotę pojazdów dolnośląskiej policji. Są to tzw. Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego, które wykorzystywane będą do zabezpieczenia miejsca i kompleksowej obsługi zdarzeń drogowych. Pojazdy trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Wrocławia, Wałbrzycha, Lubina oraz Świdnicy.

Nowe radiowozy to samochody marki Volkswagen model Crafter – furgony o mocy 177 KM. Pojazdy zostały zakupione przez Komendę Główną Policji przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” – informuje Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nowe pojazdy zostały wyposażone w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, które ma pozwolić policjantom na jeszcze bardziej kompleksową obsługę wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych, od kolizji po nawet najbardziej złożone i poważne wypadki drogowe.

Spośród specjalistycznego sprzętu, którym dysponują Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego, warto wymienić m.in. tablicę świetlną „Uwaga wypadek” znajdującą się na dachu pojazdu, którą funkcjonariusze będą obsługiwać za pomocą tabletu, maszt z najaśnicami, agregat prądotwórczy oraz fotele, biurka i sprzęt informatyczny (laptop i drukarka), a także policyjne zestawy „zapora” oraz „jodła”, umożliwiające zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne podjęcie czynności służbowych podczas obsługi kolizji, wypadku lub katastrofy w ruchu drogowym – wylicza Ratajczyk.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułSprzedaż czy wynajem podnośnika osobowego we Wrocławiu – poznaj ofertę GIZO
Następny artykułTwój parkiet nie wygląda jak dawniej? Sprawdź czym go nabłyszczyć!