Strona główna Artykuł sponsorowany Sprzedaż czy wynajem podnośnika osobowego we Wrocławiu – poznaj ofertę GIZO

Sprzedaż czy wynajem podnośnika osobowego we Wrocławiu – poznaj ofertę GIZO

0

Prace na wysokości wymagają odpowiedniego zabezpieczenia! Podnośnik koszowy to najbezpieczniejsze i zarazem najwygodniejsze rozwiązanie, dlatego jeśli zakres działalności twojej firmy obejmuje zlecenia wykonywane na wysokości, inwestycja w sprzęt wydaje się koniecznością. Tymczasem alternatywą może być wynajem podnośnika koszowego – cena w niektórych przypadkach okazuje się bardzo korzystna. Na co się zatem zdecydować, gdy potrzebny jest podnośnik koszowy – wynajem czy zakup? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety, ale również wady obu rozwiązań: wybór należy do ciebie!

Gdzie w ogóle znajdzie zastosowanie podnośnik osobowy?

Wbrew pozorom podnośniki osobowe to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu różnorodnych branżach – tak naprawdę wszędzie tam, gdzie niezbędne jest rozstawienie rusztowania lub nawet drabiny. Nie tylko firmy budowlane, ale również te zajmujące się montażem na wysokości, utrzymaniem zieleni, reklamami wielkoformatowymi czy renowacją wykonują prace na rusztowaniach oraz drabinach. Podnośnik osobowy to z jednej strony lepsze zabezpieczenie dla pracowników, którzy nie muszą obawiać się balansowania na drabinie, z drugiej – wygoda, ponieważ podnośnik koszowy ma o wiele większy zasięg oraz umożliwia przeprowadzenie prac tam, gdzie nie da się rozstawić rusztowań. Warto zwrócić przy tym uwagę na zapotrzebowanie oraz częstość użytkowania sprzętu, by ustalić, czy w firmie faktycznie potrzebny jest własny podnośnik koszowy. Wrocław oferuje zarówno sprzedaż, jak i wynajem podnośników. Które z rozwiązań wybrać?

Podnośniki osobowe – kupować czy wynajmować?

Zakup nowego podnośnika koszowego to spory wydatek, jednak przy intensywnej eksploatacji urządzenia koszt zwraca się dość szybko. Wynajem to z kolei atrakcyjne ceny i wygoda – najlepsza opcja dla firm zainteresowanych okazjonalnym wykorzystywaniem tego typu urządzeń. Trzecim rozwiązaniem jest używany podnośnik koszowy: sprzedaż używanych maszyn odbywa się zwykle za pośrednictwem firmy umożliwiającej zakup lub wynajem podnośnika. W podjęciu decyzji pomóc może rozważenie wszystkich zalet i wad tych rozwiązań.

Zakup podnośnika osobowego – kiedy warto?

Własny podnośnik koszowy pozwala na większy zakres wykonywanych prac – ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku branży budowlanej, w której prace na wysokości nie są niczym szczególnym. Jeśli planujesz rozszerzenie oferty, możesz zainwestować w rozwój swojej firmy poprzez własny podnośnik koszowy; cena bywa jednak zaporowa, zwłaszcza jeśli przedsiębiorstwo nie otrzymuje regularnych zleceń od stałych klientów. Jednorazowy wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych powinien być decyzją gruntownie przemyślaną: czy firma rzeczywiście tak często wykorzystuje podnośniki koszowe? Sprzedaż zakupionej pochopnie maszyny może być niełatwym zadaniem – rzadko kiedy udaje się odzyskać całość środków finansowych. Jeśli jednak twoja firma wykonuje codziennie zlecenia związane z pracami na wysokości, inwestycja we własny podnośnik to racjonalna decyzja. Nie posiadasz środków finansowych na nowy podnośnik? Renomowane firmy oferują sprzedaż podnośników koszowych – używanych i poleasingowych. Zakup u sprawdzonego sprzedawcy to gwarancja, że używany podnośnik nie będzie wymagał od razu wielu napraw oraz kosztownej konserwacji. Sprzęt z drugiej ręki zużywa się jednak szybciej – jeśli zdecydujesz się na używany podnośnik, musisz liczyć się z tym, że posłuży on nieco krócej od nowego.

A może wynajem podnośników koszowych?

Wynajem podnośników koszowych to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Powód jest prosty: to duża wygoda, a w przypadku sporadycznego korzystania z podnośnika również oszczędność. W przypadku wynajmu nie musisz przejmować się w zasadzie niczym: ustalasz termin, w którym podnośnik będzie potrzebny, a firma wypożyczająca dostarcza sprzęt we wskazane miejsce. Możliwość wynajęcia podnośnika wraz z operatorem to dodatkowe ułatwienie dla firm, w których nie pracują osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Podczas współpracy z firmą wynajmującą podnośniki możesz wybrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb oraz rodzaju wykonywanej pracy. Prace konserwacyjne i serwisowe? Przy wynajmie cały ciężar związany z nimi spada na wypożyczalnię – ty natomiast zyskujesz gwarancję, że korzystasz ze sprawnych, bezpiecznych maszyn. Czy to oznacza, że wynajem podnośnika jest rozwiązaniem idealnym? Owszem, o ile korzystasz z tej opcji jednorazowo lub okazjonalnie: w przypadku częstych zleceń, do których niezbędny jest podnośnik koszowy, cena za godzinę może okazać się zbyt wysoka. Warto wspomnieć o niezbędnych formalnościach – regularne spisywanie dokumentacji i dopełnianie formalności może być dla wielu osób uciążliwym obowiązkiem. Długofalowa współpraca z wypożyczalnią to jednak spore ułatwienie, a najlepsze firmy oferują swoim stałym klientom atrakcyjne rabaty. Jeśli chodzi o podnośniki koszowe, Wrocław poleca GIZO – rodzinną firmę, która ma swoje oddziały w wielu miastach.

Postaw na najwyższą jakość

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło „wynajem podnośnika koszowego Wrocław cena”, otrzymasz wiele wyników – jak zatem wybrać tę najlepszą firmę? Kieruj się nie tylko ceną, ale  przede wszystkim jakością świadczonych usług oraz opiniami. GIZO to firma, która zadowolenie klientów stawia na pierwszym miejscu. Doświadczeni pracownicy pomogą w procesie kupna i wynajmu, a szybką i bezproblemową realizację zamówienia docenią w szczególności te przedsiębiorstwa, dla których czas to realny pieniądz. Oprócz wynajmu i sprzedaży podnośników GIZO oferuje także ich profesjonalny serwis, prowadzi również skup i sprzedaż innych maszyn budowlanych. Niezależnie od tego, czy planujesz zakup, czy też wynajem podnośnika, skontaktuj się z GIZO – to firma, której warto zaufać!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPeleryny fryzjerskie
Następny artykułNowe radiowozy dolnośląskiej drogówki. Specjalistyczny pojazd trafi również do Świdnicy