Strona główna Wydarzenia Świdnica Na stadionie przy „Mechaniku” powstaną trybuny dla kibiców

Na stadionie przy „Mechaniku” powstaną trybuny dla kibiców

0

W listopadzie mają zakończyć się prace związane z budową trybun dla publiczności na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Docelowo pomieszczą one ponad 200 osób.

Pod koniec października 2019 roku oddano do użytku młodych sportowców wyremontowany stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Inwestycja obejmowała wtedy wykonanie bieżni o długości 333,333 m wraz z odcinkiem prostym dł. 130 m, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem, kanalizacji deszczowej oraz instalacji do zraszania. Całkowity koszt prac przekroczył 1 mln 320 tys. zł – mówi Piotr Dębek ze świdnickiego starostwa.

W 2019 roku nie wystarczyło już środków na wykonanie trybun dla publiczności, jednak zadaniem tym postanowiono zająć się w tym roku. 11 sierpnia podpisano umowę na realizację III etapu prac modernizacyjnych przy stadionie świdnickiego „Mechanika”. – Zakres prac do wykonania obejmuje: wykonanie chodnika wzdłuż skarpy, na której projektuje się trybuny, wykonanie fundamentów pod konstrukcję trybun, zakup, dostawę i montaż trybun boiskowych modułowych, trzyrzędowych na 204 miejsca, wyłożenie powierzchni pod trybunami agrowłókniną i obsypanie ochronna warstwą żwiru płukanego, oczyszczenie i wyprofilowanie terenu skarp i wyłożenie agrowłókniną, wykonanie nasadzeń krzewów. Wartość całej inwestycji to 150 tys. zł. Przybliżony termin zakończenia prac to listopad 2021 roku – wylicza Dębek.

/Starostwo powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułGroźby śmierci pod adresem prezydent Świdnicy. Sprawą zajęła się policja
Następny artykułWojciech Murdzek opuszcza Porozumienie i zostaje w klubie parlamentarnym PiS