Strona główna 0_Slider Marconi Duathlon Świdnica 2021. Kto wygrał pakiety startowe?

Marconi Duathlon Świdnica 2021. Kto wygrał pakiety startowe? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Przed nami ekscytująca rywalizacja na etapach biegowych i kolarskim w Świdnicy. To za sprawą trzeciej już edycji Marconi Duathlon Świdnica zaplanowanej na 26 września tego roku. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich miłośników tych dyscyplin sportowych zarówno profesjonalistów, jak i początkujących entuzjastów. W jej trakcie przygotowano również sportowe atrakcje dla najmłodszych. Sprawdź trasy, przeczytaj regulamin, zapisz się i weź udział w zawodach. Pakiety startowe można było również wygrać w konkursie zorganizowanym na portalu Swidnica24.pl.

 

Dzięki inicjatywie sponsora tytularnego Grupy Marconi oraz Miasta Świdnicy ten piękny sport, jakim jest triathlon, jak i jej odmiana duathlon na stałe zawitały do Świdnicy. Zmagania triathlonistów świdniczanie na żywo mogą oglądać na dwóch imprezach sportowych – Marconi Indoor Triathlon, a także Marconi Duathlon Świdnica, który już 26 września będzie miał swoją trzecią edycję.

Występując od 10 lat na zawodach w Polsce zawsze myślałem o tym, aby takie zawody odbyły się w moim rodzinnym mieście, gdzie mieszkam i prowadzę biznes. 4 lata temu dzięki wsparciu Miasta Świdnica oraz Gminy i Powiatu udało się osiągnąć ten cel w postaci imprez: Marconi Duathlon Świdnica oraz Marconi Indoor Triathlon. Jesteśmy dumni z organizacji tych zawodów i mamy nadzieje zarazić tą piękną dyscypliną szerokie grono miłośników kolarstwa, jak i biegów – podkreśla właściciel Grupy Marconi Marcin Markiewicz, który sam jest triathlonistą i współzałożycielem KS Żelazna Świdnica, będącego organizatorem tych wydarzeń sportowych.

Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się 26 września 2021. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse – CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle) i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasy zarówno biegowa i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe. Nie zapomniano również o najmłodszych kibicach. Podczas zawodów odbędzie się impreza towarzysząca dla dzieci, w formie miasteczka z grami i zabawami, organizowana przez LZS, GLKS oraz Świdnicka Grupę Biegową.

Mapy trasy biegowej i kolarskiej

Kto wygrał pakiet startowy na świdnicki duathlon?
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa dowolne pakiety startowe na Marconi Duathlon Świdnica 2021. By wziąć udział w konkursie wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: która dyscyplina związana ze świdnickim duathlonem jest Ci najbliższa i dlaczego? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Jury konkursowe nagrodziło najciekawsze zgłoszenia. Nagrody otrzymali: Magdalena Michalczuk i Grzegorz Szymański. Gratulujemy!

Nagrodzone odpowiedzi:

Magda MichalczukNajbliższe mojemu sercu jest bieganie, bo odkąd zaczęłam to robić, nikt mi na drodze nie stanie.. dyscyplina ta kształtuje siłę charakteru, choć biega wielu, teraz wiem dlaczego i co jest w tym fascynującego! Tak bardzo się nie chce, odmawiają nogi i pełny jest brzuch, przecież wolę poleżeć niż jakiś tam ruch, ale gdy dobiegam do mety, to kocham bieganie, świat lepszy się staje, a pot spływający po moim czole sprawia, że myślę […], idę na trening, namówię też brata, chce być mistrzem świata!!!

Grzegorz Szymański: Najbliższą mi dyscypliną jest Kolarstwo, ponieważ od 5lat pomaga mi w przygotowaniu formy do sezonu wyścigów na rowerze górskim, ale również bieganie nie jest mi obce ponieważ nie samą jazda na rowerze ale również bieganiem buduje się formę. A i przebiegłem dwa półmaratony górskie w Walimiu.

Regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. red/
/Materiały – Marconi Duathlon Świdnica /

Poprzedni artykułOtworzyli miejsce ludowej pamięci [FOTO]
Następny artykułMaja i Kajtuś szukają nowych domów