Strona główna 0_Slider Makabryczna zbrodnia na Francuskiej. 19-latek miał zamordować ojczyma zadając mu 11 ciosów...

Makabryczna zbrodnia na Francuskiej. 19-latek miał zamordować ojczyma zadając mu 11 ciosów nożem

8

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie zdradza bliższych informacji w sprawie zabójstwa, do którego doszło w minioną sobotę przy ulicy Francuskiej w Świdnicy. 19-letni mężczyzna miał zamordować swojego 45-letniego ojczyma. Domniemany sprawca zbrodni został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 19-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa konkubenta swojej matki w dniu 28 sierpnia w Świdnicy. Z uwagi na wczesny etap postępowania oraz z uwagi na zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania, nie ujawnimy bliższych informacji w tej sprawie – mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Bez komentarza pozostawia przy tym nieoficjalne doniesienia, wedle których 19-latek miał zadać zamordowanemu 45-letniemu mężczyźnie 11 ciosów nożem.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy wykonał już wszystkie czynności w niezbędnym zakresie dotyczącym zabezpieczenia śladów i dowodów na wstępnym etapie postępowania – dodaje Orepuk. Świdnicka prokuratura nie będzie jednak dalej zajmować się wyjaśnianiem okoliczności zabójstwa. Śledczy zwrócili się bowiem do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o przekazanie sprawy prokuraturze spoza okręgu świdnickiego.

Biorąc pod uwagę fakt, że strony tego postępowania są blisko spokrewnione z jednym z długoletnich pracowników prokuratury z naszego okręgu, prokurator rejonowy wystąpił do prokuratora regionalnego o wyłączenie Prokuratury Okręgowej w Świdnicy i wszystkich podległych jej prokuratur z tego postępowania i przekazanie tej sprawy innej prokuraturze, spoza naszego okręgu – informuje Orepuk. Jak tłumaczy, ma to na celu uniknięcie ewentualnych zarzutów co do braku bezstronności świdnickich śledczych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułZobacz jak umyć toaletę w ekologiczny sposób!
Następny artykułMieszkańcy gminy Dobromierz podziękowali za plony [FOTO]