Strona główna Artykuł sponsorowany Legalizacja dokumentów – na czym to polega?

Legalizacja dokumentów – na czym to polega?

0

Wyjazdy turystyczne, zawodowe lub związane ze sprawami osobistymi – wszystkie wymagają dopełnienia niezbędnych formalności. Legalizacja dokumentów jest konieczna, by móc je przedstawić zagranicznym urzędom. Jak zadbać o legalizację wymaganych dokumentów lub uzyskać wizę upoważniającą do wjazdu na teren innego państwa?

  • Legalizacja wymaganych dokumentów – na czym polega?
  • Profesjonalne pośrednictwo wizowe – dlaczego warto z niego skorzystać?

Legalizacja wymaganych dokumentów – na czym polega?
Legalizację dokumentów musimy wykonać wtedy, gdy chcemy się nimi posługiwać za granicą, w określonych państwach. Jest to rodzaj potwierdzenia, że dokumenty faktyczne pochodzą z właściwego urzędu i są autentyczne – dzięki czemu są uznawane przez zagraniczne służby.

Dokumenty musimy zalegalizować gdy zamierzamy posłużyć się nimi w państwie, które nie jest stroną konwencji haskiej. Temu obowiązkowi podlegają między innymi takie dokumenty, jak wyroki sądowe, akty zgonu, akty urodzenia, uprawnienia zawodowe, akty notarialne lub wydruki z rejestrów CEDIG. By zalegalizować dokumenty, należy złożyć odpowiedni wniosek oraz wnieść opłatę skarbową. Czas oczekiwania może być stosunkowo długi – dokumenty są poddawane legalizacji nie tylko w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ale również w przedstawicielstwie dyplomatycznym lub urzędzie konsularnym państwa, do którego się wybieramy.

 Więcej informacji na temat legalizacji dokumentów znajdziesz na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/.

Profesjonalne pośrednictwo wizowe – dlaczego warto z niego skorzystać?
Wyjazd do niektórych państw musi być poprzedzony uzyskaniem wizy. Obywateli Polski obowiązują w takiej sytuacji liczne formalności – które mogą być skomplikowane dla wielu z nas. To właśnie dlatego warto skorzystać z pośrednictwa wizowego – dzięki któremu wszystkie dokumenty i sprawy formalne zostaną załatwione za nas. Każde państwo ma swoje własne przepisy mówiące o uzyskiwaniu wiz (o wizach do Chin możesz poczytać tutaj: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/) – warto skorzystać z pomocy specjalistów, których doświadczenie sprawi, że wizę otrzymamy w najkrótszym możliwym terminie.

Korzystanie z usług serwisów konsularnych niesie za sobą liczne korzyści. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pewność, że nasze dokumenty znajdują się w dobrych rękach, a wszystkie formalności zostaną załatwione zgodnie z zasadami i obowiązującymi przepisami. Jeśli chciałbyś skorzystać z tego typu usług – zajrzyj na stronę https://www.serwiskonsularny.pl/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRośnie liczba hospitalizacji z powodu COVID-19. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim, na Dolnym Śląsku i w kraju?
Następny artykułMiasto dołoży ponad milion złotych do odbudowy altany w Parku Młodzieżowym. Wybrany droższy wykonawca