Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Igrzyska Gminy Świdnica już w ten weekend

Igrzyska Gminy Świdnica już w ten weekend [ZAPOWIEDŹ]

0

Od kilku dni w stolicy Japonii trwa decydująca faza Igrzysk Olimpijskich. Dla wszystkich kochających sportową rywalizację połączoną z dobrą zabawą świdnicki Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował namiastkę medalowej walki z Tokio. W dniach 6-9 sierpnia odbędą się Gminne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne. 

Impreza rozpocznie się już w piątek, 6 sierpnia, na boisku do gry w koszykówkę w Lutomi Górnej. Tam rozegrany zostanie turniej ulicznego basketu dla dzieci wieku od ośmiu do trzynastu lat, dla których przewidziano nagrody, a także poczęstunek i masę dobrej zabawy. Z kolei w sobotę rywalizacja przeniesie się do Pszenna, gdzie na boisku sportowym zostanie zorganizowany turniej sportowo-rekreacyjny pod nazwą „Dziś Pszenno, jutro Tokio”. To wydarzenie przeznaczone jest dla zawodników i zawodniczek do 16 roku życia.

W niedzielę powrót do starożytnych praktyk

W trzecim dniu rywalizacji dojdzie do walki na bule. Na placu zabaw w Boleścinie o medale i nagrody powalczą czteroosobowe drużyny bez podziału na kategorię wiekową. Zapisy na turniej w bule potrwają do  sierpnia pod numerem telefonu 503855918. Igrzyska zakończy poniedziałkowy turniej w badmintona, który rozegrany zostanie na boisku sportowym przy szkole podstawowej w Witoszowie Dolnym. Całe wydarzenie to cztery dni wypełnioną sportową rywalizacją zgodną z duchem fair-play oraz dobrą zabawą w gronie rodziny i znajomych.

/opr. Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł29.Festiwal Folkloru w Strzegomiu już w tym tygodniu. Na finał gwiazda – Krzysztof Cugowski
Następny artykułŚwidnica malowana wodną farbą. I Ogólnopolski Plener Akwareli