Strona główna Kultura 29.Festiwal Folkloru w Strzegomiu już w tym tygodniu. Na finał gwiazda –...

29.Festiwal Folkloru w Strzegomiu już w tym tygodniu. Na finał gwiazda – Krzysztof Cugowski

0

Strzegomski Międzynarodowy Festiwal Folkloru przez blisko trzydzieści lat gościł zespoły ludowe z wielu zakątków świata. Tym razem widzowie obejrzą występy wyłącznie polskich artystów. 29. edycja rozpocznie się 5 sierpnia 2021 roku.

W tym roku, ze względu na pandemię, nie wystąpią zespoły zagraniczne. Przed publicznością zaprezentują się zespoły „Kostrzanie”, „Mogilanie”, „Pnioki”, „Śwarni Łojce” oraz „Krakowiacy Ziemi Brzeskiej”. W koncercie uczestniczyć będą także zaprzyjaźnione zespoły ludowe z terenu Dolnego Śląska, a będzie ich w tym roku ponad dwadzieścia – wylicza Małgorzata Kus-Pozoga w Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Swój dorobek artystyczny zaprezentują między innymi: „Siekiereczki” ze Starego Gierałtowa, „Koniczynka”, „Ale babki” z Witoszowa, „Kądziołeczka” z Lutomii Dolnej, „Krukowianie”,  „Lubin” z Lubina,  „Roztoka” z Rudnej,  „Sybiracy i Kresowianie” z Jeleniej Gór, „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic,  „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa, „Złote nutki” z Przedwojowa, „Lipowianie” z Lipy, „Marzenie” z Roszyc, „Sąsiadeczki”, „Cicha woda” z Udanina, „Bolkowianie” z Bolkowa, „Kapela Herbutów” z Tomisławia, „Kukułeczki” z Pogwizdowa. Wystąpią także Goczałkowianie, Olszaniacy oraz zespół Retro. Gwiazdą festiwalu będzie Krzysztof Cugowski.

/opr. red./

Poprzedni artykułUtonęła w Chwałkowie? Potwierdził się czarny scenariusz
Następny artykułIgrzyska Gminy Świdnica już w ten weekend [ZAPOWIEDŹ]