Strona główna Kultura Świdnica malowana wodną farbą. I Ogólnopolski Plener Akwareli

Świdnica malowana wodną farbą. I Ogólnopolski Plener Akwareli

0
Przez tydzień dwunastu artystów będzie uwieczniało Świdnicę za pomocą farb wodnych. W dniach 23—29 sierpnia 2021 odbędzie się 1. Ogólnopolski Plener Akwareli ŚWIDNICA 2021.
Marta Ciućka, Jarosław Drążek, Anna Larina-Dzimira, Paweł Gładkow, Paulina Kopestyńska, Agata Kwiatkowska, Anatol Martyniuk, Miłosz Nosiadek, Adam Papke, Krzysztof Rodak, Ryszard Rogala, Justyna Talik to dwunastu artystów, których zaprosiliśmy do udziału w wydarzeniu. Ich prace uwiecznią piękno naszego miasta przy pomocy akwareli, jednej z najtrudniejszych technik malarskich, w której wykorzystuje się farby wodne. Malowanie nimi polega na stopniowym nakładaniu cienkich, transparentnych warstw pigmentu, przez które przebija papier. Technika ta wymaga niesamowitej precyzji i dokładności. Akwarela nie daje prawie żadnej możliwości dokonywania poprawek. Nie można usunąć namalowanego fragmentu, a jedynie nieznacznie go modyfikować. Świdniczanie będą mogli przyglądać się pracy artystów na ulicach miasta.
Już dzisiaj zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy poplenerowej mokrej do Galerii Fotografii w Świdnicy (Rynek 44) 28 sierpnia 2021 o godzinie 18:00, gdzie będziecie mogli Państwo podziwiać efekty tej kilkudniowej pracy twórczej – zachęca Świdnicki Ośrodek Kultury.
Poprzedni artykułIgrzyska Gminy Świdnica już w ten weekend [ZAPOWIEDŹ]
Następny artykułCierpienie miało też kobiecą twarz. Agnieszka Dobkiewicz pisze o dziewczynach z Gross- Rosen