Strona główna 0_Slider Zwierzaków przybywa, a chętnych do adopcji brak. Świdnickie schronisko apeluje o pomoc

Zwierzaków przybywa, a chętnych do adopcji brak. Świdnickie schronisko apeluje o pomoc

0

Około 100 psów oraz kotów przebywa obecnie pod opieką pracowników świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Każdy z podopiecznych placówki przy ulicy Pogodnej zasługuje na nowy i odpowiedzialny dom, jednak w okresie wakacyjnym brakuje chętnych do adopcji. – Pierwszy raz od pięciu lat naszej pracy borykamy się z sytuacją, w której mamy trudność w znalezieniu właścicieli zagubionych zwierząt oraz nowych rodzin adopcyjnych dla naszych czworonogów – mówi Adrianna Kaszuba, kierownik schroniska.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy zostało wybudowane w roku 2016. Sama placówka rozpoczęła pracę 1 stycznia 2017 roku. Nowoczesny i przystosowany dla najnowszych standardów obiekt posiada m.in. ogrzewane boksy dla psów, przestronne pomieszczenie dla kotów, miejsce pracy dla lekarza weterynarii, gdzie badane są zwierzęta, oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne. Prowadzeniem placówki zajmuje się Fundacja Mam Pomysł.

Każdego roku ekipa świdnickiego schroniska pomaga setkom zwierzaków, które doznały przemocy, były ofiarami wypadków, szukają nowych domów lub wymagają leczenia. W 2020 roku schronisko przyjęło 506 zwierząt, w tym 293 psy oraz 207 kotów. Nowe domy znalazło 322 podopiecznych, zaś do właścicieli powróciło 98 pupili. 

Pod opieką naszej placówki schroniska przebywa aktualnie około 100 zwierząt: psów i kotów. Fundacja podejmuje także interwencje w sprawach zwierząt mniej udomowionych bądź egzotycznych. Niedawno zostaliśmy poproszeni o zabezpieczenie warana, który znalazł się już w rękach specjalisty. Mamy okres rozluźnienia dla większości z nas, ale w schronisku pracy przybywa, nie ubywa – wskazuje Adrianna Kaszuba kierownik świdnickiego schroniska i prezes Fundacji Mam Pomysł, zwracając uwagę, że okresie letnim brakuje chętnych do adopcji.

Operator schroniska dla bezdomnych zwierząt apeluje więc o wspieranie zwierzaków także w wakacje. – Najlepszą formą pomocy jest adopcja. Mnóstwo fantastycznych czworonogów czeka na nowe domy i na nowych właścicieli. Każda adopcja wiąże się z doborem zwierzaka na podstawie charakteru i jego potrzeb, które opisują nasi pracownicy. Formalności obejmują podpisanie umowy adopcyjnej, a jeśli zwierzę tego wymaga to wcześniej możemy poprosić o uzupełnienie ankiety, czy spotkać się na wizycie przed adopcją – tłumaczy Kaszuba. Czworonogi gotowe do adopcji prezentowane są na stronie internetowej schroniska i na Facebooku.

Fundacja zachęca również do wspierania samego schroniska. – Każdy zwierzak jest wyjątkowy i zasługuje na dom. Zanim to jednak nastąpi często są leczone, diagnozowane. Dzięki darowiznom możemy działać. Zachęcamy do przekazywania wsparcia zwierzakom, ponieważ do października najprawdopodobniej nie odbędzie się większa zbiórka, akcja wsparcia – dodaje kierownik schroniska.

Schronisko zaprasza codziennie od godziny 11.00 do 17.00 w dni powszednie i od 11.00 do 16.00 w weekendy.

/Fundacja Mam Pomysł, opr. mn/

Poprzedni artykułStrażacy interweniowali w budynku przy Różanej [FOTO]
Następny artykułNietrzeźwi kierujący zatrzymani