Strona główna Sport Siatkówka Zakończenie cyklu w drugą niedzielę sierpnia

Zakończenie cyklu w drugą niedzielę sierpnia

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na trzecią i ostatnią rundę Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej rozgrywanych tradycyjnie w okresie wakacyjnym. Ostatnia impreza w sezonie 2021 zaplanowana jest na niedzielę, 8 sierpnia.

Miejscem zmagań będą tradycyjnie piaszczyste boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane przy ulicy Śląskiej. W turnieju wezmą udział dwuosobowe drużyny walczące w kategorii mężczyzn open. Zapisy w dniu turnieju – w niedzielę, 8 sierpnia w godzinach 9.30 – 10.00. Walka o zwycięstwo rozpocznie się tuż po godz. 10.00. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 74 852 12 62 i 607 944 999.

Jak było podczas poprzednich dwóch edycji tegorocznego cyklu?

W niedzielę, 27 czerwca rywalizację panów wygrała para Jakub Jaworski i Kacper Pańczyk, która w przeszłości stawała już na najwyższym stopniu podium w świdnickim turnieju. W finale pokonali oni duet: Mateusz Michalak i Daniel Fijałka. Honoru Świdnicy bronił zespół Dorian Kowalczyk i Piotr Orzechowski, który ostatecznie uplasował się jednak na czwartej pozycji. W meczu o trzecie miejsce zostali oni pokonani przez parę Michał Jerzyk i Bartek Nackowski. W kategorii pań najlepsze zawody zagrała para: Agnieszka Szczerba i Dorota Chyży, która w finale wygrała z duetem Agata Bogacka i Barbara Wilk. O trzecie miejsce tym razem powalczyły dwie świdnickie pary: Małgorzata Byczek i Kinga Fąfara oraz Joanna Smernicka i Aleksandra Lupa. W bezpośredniej rywalizacji lepsza okazała się dwójka: Byczek-Fąfara. Cztery najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały od organizatora w nagrodę talony na sprzęt sportowy do zrealizowania w firmie JAKO oraz pamiątkowe dyplomy.

Klasyfikacja końcowa:

Open-Mężczyzn:
1. Jakub Jaworski, Kacper Pańczyk – Jawor,
2. Mateusz Michalak, Daniel Fijałka – Lelechów,
3. Michał Jerzyk, Bartek Nackowski – Wałbrzych,
4. Dorian Kowalczyk, Piotr Orzechowski – Świdnica

Open-Kobiet:
1. Agnieszka Szczerba, Dorota Chyży – Wrocław,
2. Agata Bogacka, Barbara Wilk – Strzelin,
3. Małgorzata Byczek, Kinga Fąfara – Świdnica,
4. Joanna Smernicka, Aleksandra Lupa – Świdnica,

W niedzielę, 18 lipca walczyły miksty. Optymalna pogoda i mniejsza ilość par pozwoliły rozgrywać zawody do dwóch wygranych setów tradycyjnie systemem brazylijskim. Gra do dwóch przegranych spotkań okazała się szczęśliwa dla zwycięzców imprezy, pary Natalia Kwolek i Kacper Pańczyk, która w eliminacjach po przegranym spotkaniu z mikstem Maria Jachowicz i Tomasz Malewicki trafiła na „prawą” stronę tabeli. Tu wygrywając już następne mecze dotarli do półfinałów i po bardzo wyrównanej grze zrewanżowali się parze Jachowicz-Malewicki. W ścisłym finale duet Kwolek/Pańczyk pokonał parę Amelia Wiśniewska i Dominik Obrycki. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały pary: Jachowicz-Malewicki i Grala-Szklarz. Tutaj lepsi okazali się Jachowicz oraz Malewicki. Poziom turnieju był wyrównany, wiele meczów kończono dopiero w tie-breaku.

Końcowa klasyfikacja:
1. Natalia Kwolek, Kacper Pańczyk – Jawor
2. Amelia Waśniewska, Dominik Obrycki – Kłodzko/Wrocław
3. Maria Jachowicz, Tomasz Malewicki – Kłodzko
4. Magdalena Grala, Szymon Szklarz – Złotoryja

/MDvR/

Poprzedni artykułE.Leclerc ma zająć miejsce świdnickiego Tesco. UOKiK daje zgodę, znikają stare szyldy [FOTO]
Następny artykułCukiernica i mlecznik – jak wybrać modny i praktyczny zestaw?