Strona główna 0_Slider E.Leclerc ma zająć miejsce świdnickiego Tesco. UOKiK daje zgodę, znikają stare szyldy...

E.Leclerc ma zająć miejsce świdnickiego Tesco. UOKiK daje zgodę, znikają stare szyldy [FOTO]

2

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie obiektu handlowego przy ulicy Strzegomskiej, w którym do niedawna działał świdnicki hipermarket Tesco, przez spółkę wydzierżawiającą oraz wynajmującą powierzchnie handlowe pod marką E.Leclerc.

Przypomnijmy, w czerwcu 2020 roku zawarte zostało porozumienie w sprawie przejęcia 301 sklepów sieci Tesco przez firmę Salling Group, właściciela Netto Polska. 12 marca 2021 roku zgodę na transakcję sprzedaży wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wśród przejętych sklepów znalazł się supermarket w Żarowie, a także świdnicki hipermarket przy ulicy Strzegomskiej. Wraz z uzyskaniem zgody na przejęcie sklepów brytyjskiej sieci, rozpoczął się proces integracji oraz zmiany szyldów z Tesco na Netto.

Nie wszystkie przejęte markety doczekały się jednak rebrandingu, bowiem nowy właściciel podjął decyzję o zamknięciu szeregu placówek handlowych. Pod koniec maja związkowcy z NSZZ Solidarność poinformowali o planowanych zwolnieniach grupowych związanych z zamknięciem jedenastu sklepów sieci Tesco, w tym hipermarketu działającego w Świdnicy od ponad szesnastu lat. Ostatecznie sklep brytyjskiej sieci został zamknięty 23 lipca 2021 roku. W obiekcie handlowym przy ulicy Strzegomskiej w dalszym ciągu otwarty pozostaje pasaż, w którym wciąż funkcjonuje część sklepów i punktów usługowych.

Jaki sklep zajmie miejsce zamkniętego niedawno Tesco? 17 czerwca do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek spółki Pergranso, która wydzierżawia lub wynajmuje powierzchnie handlowe w celu prowadzenia sprzedaży detalicznej – w szczególności pod marką E.Leclerc, która wyraziła chęć przejęcia działki przy ulicy Strzegomskiej od firmy Topaz Jewel, która związana jest ze spółką Tesco Holdings B.V. W ubiegłym tygodniu prezes UOKiK przychylił się do złożonego wniosku, dając tym samym zielone światło dla nabycia handlowego obiektu i otwarcia w nim marketu pod nowym szyldem.

Zwróciliśmy się do biura prasowego E.Leclerc z pytaniami dotyczącymi planów sieci wobec obiektu handlowego przy Strzegomskiej, a także możliwego terminu otwarcia nowego sklepu. O odpowiedziach będziemy informować.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułZabytkowe pojazdy zawitają do Świebodzic
Następny artykułZakończenie cyklu w drugą niedzielę sierpnia