Strona główna Artykuł sponsorowany Cukiernica i mlecznik – jak wybrać modny i praktyczny zestaw?

Cukiernica i mlecznik – jak wybrać modny i praktyczny zestaw?

0

Osoby pragnące w elegancki sposób zaserwować gościom ciepłe napoje, powinny pamiętać o takich akcesoriach jak cukiernica i mlecznik. Czasem stanowią one część zestawu z filiżankami na kawę i herbatę. Bardzo często konieczne jest jednak dokupienie przedmiotów osobno. Warto wiedzieć, że takie naczynia przydadzą się w każdym domu. Nawet jeśli domownicy nie korzystają na co dzień z mleka i cukru do napojów, powinni zaproponować taką możliwość odwiedzającym. Jak wybrać odpowiednie akcesoria?

Praktyczne naczynia do serwowania napojów
Poszukując cukiernicy i mlecznika warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Ich pojemność musi być dopasowana do zapotrzebowania. W czasie spotkania zwykle wykorzystywane jest zaledwie kilka łyżeczek cukru, dlatego też przeznaczone na ten składnik naczynie nie musi być duże. Ważne jest jednak dokładne przemyślenie tego, ile płynu pomieści w sobie dzbanuszek na mleko. Takie akcesoria mogą mieć bowiem pojemność od 100 do nawet 700 ml. Jeśli w danym domu nie pija się kawy z mlekiem, a wśród zapraszanych gości rzadko pojawiają się proszące o nie osoby, można zdecydować się na mniejszy egzemplarz. Najczęściej wybierane modele spotykane także w zestawach, w których skład wchodzą cukiernica i mlecznik, mieszczą w sobie ok. 200 – 250 ml płynu. Zupełnie małe akcesoria, do których wlać można jedną porcję mleka, mogą być osobistymi dodatkami do poszczególnych filiżanek. Jeśli w danym gronie znajduje się wielu fanów kawy z mlekiem, warto postawić na estetyczny model o dużej pojemności.

Modne i eleganckie akcesoria
Cukiernica i mlecznik to przedmioty, które często występują w kompletach. Dopasowane do siebie pod względem walorów estetycznych i wielkości, dobrze się ze sobą komponują. Aby ułatwić ich używanie, bywają zaopatrzone we wspólny stojak do przenoszenia. Naczynia z zestawów zwykle posiadają średnią pojemność, dlatego sprawdzą się w większości sytuacji. Przy specyficznym zapotrzebowaniu, warto dobrać do siebie osobne przedmioty o preferowanej wielkości. Jakie dodatki będą modnym rozwiązaniem?

Wśród cukiernic i mleczników odnaleźć można wiele eleganckich przedmiotów. Warto dopasować je do stylu wnętrzarskiego mieszkania. Stalowe modele sprawdzą się we wnętrzach retro i nowoczesnych. Porcelanowe akcesoria z kwiatowymi wzorami podkreślą charakter przestrzeni rustykalnych. Ceramiczne, jednobarwne modele będą świetnym wyborem do mieszkań minimalistycznych i skandynawskich. Odpowiednie akcesoria do podawania napojów uprzyjemnią czas spędzony we wspólnym gronie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZakończenie cyklu w drugą niedzielę sierpnia
Następny artykułZaniedbany, zasikany i zaśmiecony. Będą częstsze kontrole zaułka przy Franciszkańskiej [FOTO]