Strona główna Wydarzenia Świdnica Zajęcia z samoobrony dla świdnickich seniorek

Zajęcia z samoobrony dla świdnickich seniorek

0

Kolejny raz w Świdnicy odbędą się warsztaty z asertywności i samoobrony dla kobiet „WenDo”. Tym razem dedykowane są specjalnie dla świdnickich seniorek.

„WenDo” znaczy „Droga Kobiet”. To metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, która uczy skutecznej i asertywnej komunikacji, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia oraz reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć. Nie są wymagane szczególne umiejętności, przygotowanie sportowe, czy szeroka wiedza. Każda Pani, niezależnie od doświadczeń i poziomu sprawności, może nauczyć się skutecznie bronić w każdej sytuacji, w miejscu publicznym, czy w domu i dbać o swoje granice – nie czuć się bezradną i bezbronną. Warsztaty uczą, jak reagować na przemoc oraz wzmacniają poczucie pewności siebie i własnej wartości.

Zajęcia odbędą się w dniach 28-29 lipca 2021 roku w centrum miasta. Mieszkanki Świdnicy (w wieku powyżej 60 roku życia) mogą zapisać się do udziału w warsztatach dzwoniąc do MOPS w Świdnicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 na nr telefonu 602-621-749. Decyduje kolejność zgłoszeń.

/MOPS Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułObserwuj niebo i zgarnij 1500 zł na nowy komplet opon Goodyear
Następny artykułFestiwal baniek mydlanych i karnawał kolorów. Niedziela pełna atrakcji nad zalewem Witoszówka!