Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Wyścig “Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” w sobotę. Uwaga na utrudnienia!

Wyścig “Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” w sobotę. Uwaga na utrudnienia!

0

3 lipca odbywa się siódma edycja wyścigu kolarskiego “Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, jakie mogą występować na terenie Nowic, Bolesławic, Piotrowic Świdnickich i Starego Jaworowa.

Start wyścigu zaplanowano na godz. 11.00. Zawodnicy będą ścigać się na trasie, która w tym roku przebiegać będzie przez aż cztery miejscowości gminy Jaworzyna Śląska: Nowice, Bolesławice, Stary Jaworów i Piotrowice Świdnickie. Organizatorami są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie “Nowice – nasza wieś”. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS “Karolina”.

Warto zapoznać się z mapką trasy i utrudnieniami, jakie jutro do godz. 15.00-16.00 mogą występować na terenie Nowic, Bolesławic, Piotrowic Świdnickich i Starego Jaworowa – radzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/