Strona główna Sport Inne Wrócili z Zawiercia z medalami

Wrócili z Zawiercia z medalami [FOTO]

0

Bardzo udany start zaliczył świdnicki UKS Taekwon-do Gryf podczas Pucharu Polski kadetów młodszych i starszych Polskiego Związku Kickboxingu rozgrywanego w Zawierciu. W zawodach wzięła udział czwórka naszych sportowców: Marcel Zieliński (kadet młodszy), Maciej Dobrowolski (kadet starszy), Hubert Jasinowski (kadet starszy) i Dawid Szczęsny (kadet starszy).

Rewelacyjnie spisał się Maciej Dobrowolski, który dwie walki w formule pointfighting wygrał przed regulaminowym czasem, zdobywając tym samym złoty medal. W formule light contact Maciek nieznacznie uległ w pierwszej walce swojemu przeciwnikowi, który po dwóch następnych pojedynkach zajął pierwsze miejsce. Marcel Zieliński w pointfighting wygrał jedną walkę, a w drugiej pechowo stracił prowadzenie tuż przed zakończeniem starcia. To co nie udało się Marcelowi w poinfighting, udało się w lightcontact, gdzie po bardzo ciężkim, ale wygranym pojedynku zdobył brązowy medal. – Pozostali zawodnicy na razie bez sukcesów, lecz na pochwałę zasługuje zwycięstwo Dawida w pierwszej walce w lightconact, w której praktycznie w ostatniej sekundzie efektowną techniką ręczną z wyskoku posłał swojego przeciwnika na deski. Niestety było to za mało aby wbić się do strefy medalowej – komentuje trener Waldemar Zdebski.

Z powodu pandemii wszystkie znaczące zawody w taekwon-do, w których braliśmy udział co roku zostały przeniesione na drugie półrocze. Postanowiliśmy sprawdzić się zatem na matach kickboxingu. Nasz klub z początkiem roku przystąpił do Polskiego Związku Kickboxingu i z racji, że poczuliśmy się całkiem dobrze na zawodach PZKB, z pewnością do końca roku obok zawodów w taekwon-do zaliczymy jeszcze dwa starty w kickboxingu. Od września natomiast zapraszamy na nasze treningi wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć lub wznowić swoją przygodę ze sportami walki. Zajęcia prowadzone są przy ul. Ofiar Oświęcimskich w trzech grupach wiekowych z podziałem na stopień zaawansowania, a treningi można rozpocząć już od 5. roku życia – dodaje i zaprasza Waldemar Zdebski.

/MDvR/