Strona główna 0_Slider Wielkie serca uczestników charytatywnego pikniku. Udało się zebrać ponad 20 tysięcy dla chorego...

Wielkie serca uczestników charytatywnego pikniku. Udało się zebrać ponad 20 tysięcy dla chorego Damiana!

0

Piąta edycja organizowanego w Jagodniku pikniku charytatywnego przyniosła kolejny rekord zebranych środków na leczenie i rehabilitację Damiana Nazarko.

15-letni Damian Nazarko od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną, a także wykazuje zaburzenia ze spektrum autystycznego. Środki zebrane podczas charytatywnego pikniku przekazywane są w całości na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”, której chłopiec jest podopiecznym, i przeznaczane są na kosztowne leczenie i rehabilitację.

Organizowany od kilku lat motopiknik, dzięki zaangażowaniu rodziny, wolontariuszy i firm z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi o wielkich sercach. W 2017 roku na leczenie i rehabilitację Damiana udało się zebrać 10 tys. złotych, rok później było to już ponad 12 tys. złotych, w 2019 roku przeszło 16 tys. złotych, a w 2020 roku ponad 18 tys. złotych. Rok 2021 przyniósł kolejny rekord. – Podczas pikniku zebraliśmy 20 728,41 zł – wylicza mama chłopca.

Podczas tegorocznej edycji charytatywnego wydarzenia, które zorganizowano na boisku w Jagodniku, na uczestników imprezy tradycyjnie czekało wiele atrakcji, w tym między innymi pokaz aut, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki off-road oraz licytacje. Nie zabrakło również poczęstunku i słodkości.

/mn/