Piąta edycja organizowanego w Jagodniku pikniku charytatywnego przyniosła kolejny rekord zebranych środków na leczenie i rehabilitację Damiana Nazarko.

15-letni Damian Nazarko od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną, a także wykazuje zaburzenia ze spektrum autystycznego. Środki zebrane podczas charytatywnego pikniku przekazywane są w całości na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”, której chłopiec jest podopiecznym, i przeznaczane są na kosztowne leczenie i rehabilitację.
Organizowany od kilku lat motopiknik, dzięki zaangażowaniu rodziny, wolontariuszy i firm z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi o wielkich sercach. W 2017 roku na leczenie i rehabilitację Damiana udało się zebrać 10 tys. złotych, rok później było to już ponad 12 tys. złotych, w 2019 roku przeszło 16 tys. złotych, a w 2020 roku ponad 18 tys. złotych. Rok 2021 przyniósł kolejny rekord. – Podczas pikniku zebraliśmy 20 728,41 zł – wylicza mama chłopca.
Podczas tegorocznej edycji charytatywnego wydarzenia, które zorganizowano na boisku w Jagodniku, na uczestników imprezy tradycyjnie czekało wiele atrakcji, w tym między innymi pokaz aut, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki off-road oraz licytacje. Nie zabrakło również poczęstunku i słodkości.
/mn/
![Konflikt we wspólnocie mieszkaniowej. Nawet w sprawie zdegradowanego drzewa [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-6-238x178.jpg)
![Rowerowe połączenie Świdnicy z Żarowem coraz bliżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/sciezka-Zarow-Wierzbna-6-238x178.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



