Strona główna Artykuł sponsorowany Kącik grillowy w ogrodzie. Jak go urządzić?

Kącik grillowy w ogrodzie. Jak go urządzić?

0

Latem ogród staje się dla wielu z nas jednym z najbardziej ulubionych miejsc na odpoczynek i spędzanie czasu z bliskimi. Nie ma to jak relaks w zacisznym zakątku otoczonym roślinnością, zabawa z dziećmi na świeżym powietrzu i wspólne grillowanie z rodziną i przyjaciółmi. Gdzie stworzyć idealny dla nas kącik grillowy? Jakie aspekty przy jego urządzaniu warto wziąć pod uwagę?

Klasyczny grill węglowy w zacisznym zakątku
Myśląc o kąciku grillowym i spotkaniach z bliskimi przy wspólnych posiłkach powinniśmy uwzględnić jego odpowiednią lokalizację w ogrodzie. Miejsce ma przecież być nie tylko urokliwe i otoczone zielenią, ale także wygodne i funkcjonalne. Wybierając więc właściwe stanowisko weźmy pod uwagę odległość od domu. Jeśli decydujemy się na klasyczny grill węglowy – powinniśmy ustawić go z dala od okolicznych budynków. W bezpośrednim ich sąsiedztwie dym z paleniska będzie odczuwalny w ich wnętrzach i może być niezwykle uciążliwy dla sąsiadów. Dodatkowo ustawiony przy murze może powodować jego zabrudzenie. Oprócz ustawienia na uboczu, pomyślmy również o odpowiednim utwardzeniu terenu nie tylko na grilla, ale też na inne meble ogrodowe, by ograniczyć niszczenie np. trawnika. Sam grill nie powinien też znajdować w bezpośredniej bliskości roślin, krzewów czy innych łatwopalnych materiałów. Zadbajmy także o jego lokalizację w zaciszu – tak by był osłonięty przed silnym wiatrem. Wszystkie te wskazówki pozwolą bez niepotrzebnego stresu przyrządzać niepowtarzalne i aromatyczne potrawy z grilla węglowego i cieszyć się wyjątkowymi chwilami z bliskimi.

Grill w pobliżu domu – wybierz elektryczny
Jeśli zależy nam na szybkim dostępie do kuchni i do naczyń – by nie musieć ze sobą wszystkiego od razu zabierać, najlepiej zaplanujmy stanowisko z grillem na tarasie lub w jego pobliżu. Decydując się na taką lokalizację, postawmy jednak na grille elektryczne. Dzięki nim pozbędziemy się problemu zadymienia i będziemy mogli w spokoju i z czystym sumieniem oddawać się pasji grillowania. Grille elektryczne mają też sporo innych zalet. Można korzystać z nich niezależnie od pogody i o każdej porze roku – nawet w zimie, a ponadto są niezwykle łatwe w obsłudze – wystarczy podłączenie do prądu. Tak przyrządzenie potrawy są dodatkowo zdrowsze i nie zawierają szkodliwych substancji, powstałych z tłuszczu kapiącego na rozżarzony węgiel, których osiadanie na potrawach możemy ograniczyć np. poprzez używanie tacek aluminiowych. Grille elektryczne choć nie zapewniają identycznego smaku potraw – co smażone na węglu, to również mają swoje wyjątkowe walory kulinarne i są chociażby bardzo soczyste. Który grill elektryczny jednak wybrać? Warto zwrócić uwagę na wielkość, by można było przygotować wystarczającą ilość porcji dla wszystkich, ale też na jakość materiału i wykonania samego urządzenia. Szeroką ofertę różnych modeli i porównywarkę cen możemy znaleźć na stronie: https://www.ceneo.pl/Grille_elektryczne.

Komfortowe i wyjątkowe miejsce dla gości
Kącik grillowy to oczywiście nie tylko sam sprzęt do przygotowywania smakowitych potraw, ale także wygodne miejsce do ucztowania, rozmowy i odpoczynku – dla nas i dla naszych gości. Oprócz więc odpowiedniego grilla, pomyślmy także nad doborem mebli ogrodowych. Przy ich wyborze weźmy pod uwagę liczbę bliskich nam osób, które będą korzystały z kącika ogrodowego podczas spotkań. Zapewnijmy więc wszystkich gościom odpowiednią liczbę krzeseł, ławek czy foteli z wygodnymi siedziskami. Pomyślmy też o odpowiednio dużym stole ogrodowym, który zdoła pomieścić przygotowywane przez nas potrawy grillowe, zastawę stołową oraz napoje. Szeroką ofertę stołów ogrodowych zarówno drewnianych, z aluminium czy z tworzywa sztucznego, także z funkcjonalnym systemem rozkładnia blatu znajdziemy na stronie: https://www.ceneo.pl/Stoly_ogrodowe. Urządzając kącik ogrodowy, nie zapomnijmy też o pozostałych akcesoriach, jak chociażby pawilonie, namiocie, parasolu czy żaglu ogrodowym, który osłoni nas przed słońcem czy w razie deszczu. Wystrój uzupełni na przykład huśtawka czy hamak, które z jednej strony jest doskonałym miejscem relaksu, ale też ozdobą. Wyjątkowy oprawę naszych spotkań z bliskimi w ogrodzie nadadzą także podświetlane dekoracje w różnych kształtach np. roślin, motyli, ptaków, konewki czy kolorowych butelek, ale także lampiony, latarenki solarne czy światełka ogrodowe. Po zmroku rozświetlą one nasz ogród i nadadzą mu magicznej atmosfery.

/Artykuł sponsorowany/