Strona główna Artykuł sponsorowany Wałbrzyska strefa stawia na Biathlon

Wałbrzyska strefa stawia na Biathlon

0

Dofinansowanie w wysokości 20 tys. złotych otrzymał Uczniowski Klub Narciarski z Czarnego Boru. Środki z programu sponsorskiego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” zasilą sekcję Biathlonową stowarzyszenia.

UKN Czarny Bór to jeden z najlepszych klubów biathlonowych w Polsce, którego wychowankami są uczestnicy i medaliści Mistrzostw Polski oraz Europy, a także Olimpiad Zimowych. Na co dzień trenuje w nim ponad 80 zawodników prowadzonych przez 6 trenerów.  Klub oprócz prowadzenia działalności sportowej systematycznie angażuje się również w akcje prospołeczne na terenie gminy Czarny Bór.

Cieszymy się, że do grona naszej sportowej drużyny „INVEST-PARK Team” dołącza tak utytułowany podmiot. Uważam, że to nasz obowiązek, aby wspierać lokalne kluby, sportowców oraz wydarzenia, które przynoszą chlubę regionowi wałbrzyskiemu – podkreśla Mariusz Piejko, dyrektor  Departamentu Komunikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy, który wręczył zarządowi klubu symboliczny czek.

Środki otrzymane od Wałbrzyskiej strefy będą wsparciem dla naszych podopiecznych – dzieci i młodzieży uprawiających Biathlon i narciarstwo biegowe. Pomogą między innymi w przeprowadzeniu szkolenia, organizacji zgrupowań i obozów sportowych, a także wyjazdach na zawody – wymienia Urszula Filip, prezes klubu.

Symboliczne przekazanie wsparcia od WSSE odbyło się podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim w Czarnym Borze. Podczas wydarzenia obecni byli m.in. olimpijka Kamila Żuk oraz słynny trener narciarstwa biegowego Aleksander Wierietielny.

W

/Komunikat WSSE „Invest-Park”/
/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNiepełnosprawni otworzyli własną galerio-kawiarenkę. Ważka Art-Café gotowa na przyjęcie gości! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułÓsmoklasiści poznali wyniki egzaminów. Jak poszło uczniom z powiatu świdnickiego?