Strona główna 0_Slider “Uczta dla zmysłów i czas inspirujących spotkań”. XXII Festiwal Bachowski rozpoczęty!

“Uczta dla zmysłów i czas inspirujących spotkań”. XXII Festiwal Bachowski rozpoczęty! [FOTO]

0

Kantaty i motety Bacha oraz kompozycje innych niemieckich twórców baroku, w wykonaniu młodych artystów z Akademii Bachowskiej prowadzonej przez Andreasa Arenda, zabrzmiały podczas piątkowej inauguracji XXII Festiwalu Bachowskiego. Święto muzyki klasycznej potrwa do 8 sierpnia.

Od lat Festiwal Bachowski przyciąga do Świdnicy melomanów z całego kraju i świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko w skali regionu, ale i całej Polski. Tegoroczna edycja festiwalu odbywającego się pod hasłem “Pragnij przemiany” to, wraz z wydarzeniami powiązanymi poprzez współpracę z Capellą Cracoviensis, ponad czterdzieści koncertów.

Po kilkunastu miesiącach dotkliwych ograniczeń chyba wszyscy, zgodnie z festiwalowym hasłem, pragniemy przemiany. I globalnej, i tej w najbliższym otoczeniu. Wychodzimy z domów, szukamy kontaktu, spotkań prawdziwych, a nie online. Chcemy doświadczać świata nie tylko poprzez monitory, ale wszystkimi zmysłami. Bach Festival Świdnica, największy festiwal muzyki klasycznej na Dolnym Śląsku, jest ku temu doskonałą szansą. To prawdziwa uczta dla zmysłów i czas inspirujących spotkań. Kościół Pokoju, do którego zapraszamy na większość koncertów, pozwala odbierać sztukę wielozmysłowo, wielowymiarowo. Jest jednocześnie i dziełem sztuki, i doskonałym tłem dla sztuki, którą gości – zwraca uwagę Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Trójcy w Świdnicy.

Więcej informacji o festiwalowych wydarzeniach na stronie internetowej bach.pl.

/mn/